Editura Storia Books Nightbooks. Captiv in poveste - J.A. White

ISBN: 978-606-9072-07-3

Stoc limitat
Cod Produs: 9786069072073 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Un baiat devine prizonierul unei vrajitoare si trebuie sa-i spuna in fiecare seara o poveste infricosatoare pentru a supravietui. Acest palpitant fantasy contemporan aduce la viata magia si arta povestirii.

Povestile ingenioase si inspaimantatoare scrise de Alex sunt singurele care o fac fericita pe vrajitoarea Natacha, dar in curand baiatul va termina paginile pe care le are de citit si va ramane prizonier pentru eternitate. Pustiului i-au placut toata viata povestile de groaza si stie ca cele mai multe nu au un final fericit. Acum, cand Alex e captiv intr-o poveste cu adevarat infricosatoare, e disperat sa gaseasca un final diferit si o cale de a evada din acest loc extrem de ciudat.

Aceasta varianta moderna a povestii Seherezadei e perfecta pentru fanii cartilor Coraline si O Poveste Grimminala. Cu tot soiul de ponturi despre cum sa creezi suspans intr-o povestire, cum sa iesi din blocajul scriitorului si sa tesi intrigi palpitante, Nightbooks: Captiv in poveste e cartea ideala pentru autorii la inceput de drum si pentru toti cititorii de povesti adorabil de intunecate.