Editura Corint Lemoncello. Volumul IV. Jocul pentru campioni al domnului Lemoncello - Chris Grabenstein

Editura: Corint

Autor: Chris Grabenstein

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-793-682-7

Cod Produs: 9786067936827 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Asteptarea a luat sfarsit, domnul Lemoncello isi lanseaza primul show-concurs televizat, in direct pe Kidzapalooza, o retea faimoasa in intreaga lume!

Kyle arde de nerabdare sa mearga la preselectie!

Insa numai cativa norocosi vor fi alesi pentru a concura, in fata a milioane de telespectatori, in acest joc 3D al evadarii – in care niste copii adevarati sunt piesele de joc!

Kyle este hotarat sa sparga codurile si sa plece acasa victorios, dar cu domnul Lemoncello nimic nu este asa cum pare, iar surprizele l-ar putea uimi pana si pe creatorul jocului.

Ceasul ticaie! Vor reusi Kyle si prietenii lui sa rezolve puzzle-urile, sa depaseasca obstacolele si sa evadeze la timp pentru a castiga premiul marelui show-concurs marca Lemoncello?
  • Lemoncello. Volumul IV. Jocul pentru campioni al domnului Lemoncello - Chris Grabenstein

CHRIS GRABENSTEIN, autor de bestselleruri New York Times, a scris, intre altele, Evadare din biblioteca domnului Lemoncello, Olimpiada din biblioteca domnului Lemoncello, Marea intrecere din biblioteca domnului Lemoncello, Insula doctorului Libris, el fiind de asemenea coautorul, alaturi de James Patterson, a numeroase carti de succes, precum Max Einstein: experiment de geniu, Pe cuvant de soricel, Eu, haios, Robotii din familia mea, Vanatorii de comori, Jacky Ha-Ha (publicate in romaneste la Corint Junior).

Locuieste la New York City cu sotia sa, J.J. Asemenea copiilor din jocul domnului Lemoncello, Chris, J.J. si doi dintre prietenii lor aproape au reusit sa iasa invingatori de la un escape room o data. Aproape!

Pentru mai multe informatii, puteti vizita site-ul sau, ChrisGrabenstein.com.

Pregateste-te pentru un uluitor joc Lemoncello, cel mai tare de pana acum!