Editura Gama Invatarea prin joaca. Dezvolta curiozitatea si bucuria launtrica a copilului tau - Mariah Bruehl

Editura: Gama

Autor: Mariah Bruehl

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-973-149-762-4

Cod Produs: 9789731497624 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Acest ghid de parenting pune la dispozitia parintiilor si educatorilor sfaturi si activitati simple pentru dezvoltarea citirii, a scrierii, dar si a abilitatilor matematice, stiintifice si sociale intr-un mod creativ si atragator, menit sa dezvolte invatarea si bucuria de a descoperi a copiilor.

Invatarea prin joaca descrie proiecte simple si usor de pus in practica. Mariah Bruehl ofera resurse nelimitate de inspiratie si implicare, intr-un univers in care alfabetizarea devine joaca, iar joaca devine educativa si capata scop. Cunostintele sale despre dezvoltarea copiilor, precum si fina intelegere a importantei construirii unei relatii stranse intre parinte si copil transforma cartea intr-un real succes.

CONTINUT INVATAREA PRIN JOACA:
Cum crestem tineri scriitori: Facem liste. Scriem povestiri. Tinem un jurnal. Facem carti • Bucuria de a citi: Prezentarea generala a stadiilor de dezvoltare. Cum alegem cartile potrivite. Colectii de cuvinte • Matematicienii la lucru: Numaram cu carlige. Insiram margele. Facem adunari • Cercetari stiintifice: Terariile, o scurta privire asupra circuitului apei. Imortalizam Luna. Contemplam norii. Disecam flori • Explorarea artei si a artistilor: Cum ii invatam pe copii sa priveasca opere de arta. Cum vorbim cu copiii despre arta lor. Autoportrete. Desene de observatie • Crestem global: Construim o biblioteca multiculturala. Steagurile lumii. Harta interactiva a lumii • Crestem cetatenii de maine: Incurajari si descurajari. Ce este o neintelegere? Linistea interioara. ABC-ul rezolvarii conflictelor.

Din aceeasi colectie: • Cum sa crestem cititori pasionati. 5 pasi simpli pentru a excela la scoala si in viata • Mici probleme si mari intrebari, de la A la Z. Raspunsurile unui pedopsihiatru • Sa mesterim! Ghid practic pentru micii inventatori • Montessori la tine acasa. 80 de jocuri pedagogice usor de realizat • 100 de activitati cu apa pentru dezvoltarea si relaxarea bebelusului • 123 Magic
  • Invatarea prin joaca. Dezvolta curiozitatea si bucuria launtrica a copilului tau - Mariah Bruehl

CONTINUT INVATAREA PRIN JOACA: