Editura Corint Cicatrici in chip de aripi - Erin Stewart

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-950-807-7

Cod Produs: 9786069508077 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
INAINTE, ERAM UN MILION DE LUCRURI.

ACUM NU SUNT DECAT UNUL SINGUR. FATA ARSA.

Ava Lee a pierdut tot ce poate pierde un om: parintii, pe cea mai buna prietena, casa. Ba chiar si chipul. Nu-i trebuie o oglinda pentru a sti cum arata – isi poate vedea reflexia in ochii tuturor.

La un an dupa incendiul care i-a distrus lumea, unchiul si matusa ei iau decizia ca tanara sa se intoarca la scoala. Sa incerce sa fie din nou „normala”. Orice o fi insemnand si asta. Dar Ava stie ca acest plan nu va functiona. Normalitatea e un concept inexistent pentru cineva ca ea. Si nici vorba de legarea unor noi prietenii – nimeni nu-si doreste sa fie vazut impreuna cu Fata Arsa.

Dar cand face cunostinta cu Piper, o supravietuitoare la fel ca ea, tanara incepe sa simta ca poate nu trebuie sa infrunte de una singura acest cosmar. Sarcastica si directa, Piper nu se teme s-o impinga pe Ava in afara zonei de confort. Ba mai mult, Piper i-l prezinta pe Asad, un baiat care adora teatrul la fel ca ea, si, treptat, Ava incearca sa-si cladeasca din nou o lume. Insa si Piper duce o lupta, si, curand, Ava va trebui sa se hotarasca daca vrea sa se ascunda in continuare in carapacea ei... sau sa le ingaduie celor din jur s-o ajute sa zboare.
  • Cicatrici in chip de aripi - Erin Stewart

Erin Stewart a crescut in statul american Virginia, iar acum locuieste la poalele Muntilor Stancosi impreuna cu sotul si cei trei copii ai lor. Lui Erin ii place sa profite de experienta ei ca jurnalista pentru a face cercetari si a scrie romane bazate pe povesti de viata adevarate. Supravietuitoare a unui atac de cord si mama adoptiva, Erin crede cu tarie ca exista intotdeauna un motiv bine intemeiat pentru care viata ne aduce in cale oameni si rasturnari de situatie. Cicatrici in chip de aripi este romanul ei de debut. O poti gasi on-line pe erinstewartbooks.com si pe Twitter si Instagram (@Erin_N_Stewart).

Captivanta, sfasietoare si autentica, Cicatrici in chip de aripi este o poveste despre curaj