Editura Corint Bunele maniere pentru copii in 365 de zile. Cu jocuri si activitati practice pentru educatia copilului tau - Sheryl Eberly, Caroline Eberly

Editura: Corint

Autor: Sheryl Eberly, Caroline Eberly

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-973-12879-9-7

Cod Produs: 9789731287997 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Bunele maniere pentru copii in 365 de zileInvata-l pe copilul tau o maniera pe zi!

Ti-e frica sa-ti lasi copilul in vizita la un prieten, de teama sa nu fie nepoliticos? Te gandesti de doua ori inainte de a-l lua cu tine la un eveniment? Nu stii daca se comporta asa cum se cuvine atunci cand interactioneaza in mediul on-line?

In cartea de fata, vei gasi sfaturi utile pentru o multime de imprejurari din viata de zi cu zi, in care politetea spune foarte mult despre educatia primita in familie. Autoarea nu uita sa trateze problema comunicarii digitale, care cel mai adesea scapa de sub controlul parintilor.

Invata-l pe copilul tau o maniera pe zi si, pana la sfarsitul anului, acesta va sti, printre multe altele:

- cum trebuie sa se comporte atunci cand se afla intr-o vizita;

- ce implica neticheta;

- cum sa transmita multumiri;

- cum se cuvine sa primeasca un cadou sau sa faca un compliment.

Cartea Bunele maniere pentru copii in 365 de zile, bogata in jocuri si activitati, prezinta nu numai manierele pe care trebuie sa le deprinda copiii si adolescentii, ci si varsta la care este necesar sa le invete.
  • Bunele maniere pentru copii in 365 de zile. Cu jocuri si activitati practice pentru educatia copilului tau - Sheryl Eberly, Caroline Eberly

SHERYL EBERLY este directoarea firmei Civil Society Project, o organizatie nonprofit. Consultant in tehnici de conducere si bun orator, scriitoarea Sheryl Eberly pledeaza in lucrarile sale pentru relatii profesionale si personale bazate pe consideratie reciproca si pe respect.

CAROLINE EBERLY, fiica lui Sheryl, este editor-sef al revistei Colorado Homes and Lifestyles si editor al revistei Mountain Living.

- cum trebuie sa se comporte atunci cand se afla intr-o vizita;

- ce implica neticheta;

- cum sa transmita multumiri;

- cum se cuvine sa primeasca un cadou sau sa faca un compliment.