Editura Hamangiu Drept fiscal si financiar. Caiet de seminar. Editia a III-a - Cosmin Flavius Costas, Septimiu Ioan Put

50,00 Lei

Editura: Hamangiu

Autor: Cosmin Flavius Costas, Septimiu Ioan Put

Editia: a 3-a

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-27-1946-3

Stoc epuizat
Cod Produs: 9786062719463 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Caietul de seminar nu reprezinta doar o simpla juxtapunere didactica a unor teme de drept fiscal. Majoritatea temelor de drept fiscal sunt interconectate atat in plan teoretic, normativ, cat mai ales in plan practic, concret. Sistemicitatea tematica este analizata in dinamismul ei, pentru ca dreptul fiscal este un drept viu care ofera si pretinde totodata, aflat intr-o continua actualizare si acumulare, fiind de cele mai multe ori inevitabil in dezvoltarea raporturilor juridice.

In esenta, Caietul de seminar, actualizat la nivelul anului 2022, este atractiv, comprehensiv si util, in cuprinsul caruia se succed mai multe teme cadru de discutie. Pentru fixarea unora dintre elementele aflate in cursurile tiparite sau prezentate in prelegerile universitare, aplicatiile practice si ideile de dezbateri avansate sunt vitale, ele urmand sa constituie baza examinarii orale de la finalul semestrului.
Studentii sunt principalii destinatari si beneficiari ai informatiei pe care o oferim. Aceasta nu inseamna ca practicienii dreptului: judecatori, procurori, avocati, notari, consilieri juridici sau chiar particularii fara pregatire juridica nu ar putea dobandi cunostinte elementare de drept fiscal prin lecturarea materialelor care compun acest suport.

Editia a 3-a a Caietului de seminar este una completata si actualizata, racordata la ultimele modificari normative intrate in vigoare la inceputul anului 2022.
  • Drept fiscal si financiar. Caiet de seminar. Editia a III-a - Cosmin Flavius Costas, Septimiu Ioan Put

Septimiu Ioan Put este lector universitar doctor in cadrul Universitatii Babes-Bolyai din Cluj-Napoca si avocat definitiv titular al Cab. av. Septimiu Ioan Put;

Cosmin Flavius Costas este conferentiar universitar doctor la Universitatea Babes-Bolyai din Cluj-Napoca si avocat-partener si asociat coordonator la societatea civila de avocati „Costas, Negru & Asociatii”.