Editura For You Legea Compensatiei Divine in profesie, bani si miracole – Marianne Williamson

Editura: For You

Autor: Marianne Williamson

Anul publicării: 2014

ISBN: 978-606-639-049-1

Stoc epuizat
Cod Produs: 9786066390491 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
O carte noua, deosebita, utila si foarte potrivita pentru perioada pe care o traversam. La fel ca si celelalte carti scrise de Marianne Williamson si publicate, de-a lungul timpului, de Editura For You (Iubire magica si Gratia de fiecare zi), si Legea compensatiei divine prezinta invataturi inspirate din Curs de miracole, aplicate, de aceasta data, la doua domenii de mare interes: viata profesionala si cea financiara.

Intr-o vreme de incertitudine economica – in care suntem tentati sa credem mai curand in lipsuri decat in abundenta –, autoarea ne arata ca abundenta este la indemana oricui, cu conditia sa ne schimbam modul de gandire. Asa cum spune ea, „cu fiecare gand pe care il avem, fie chemam, fie impiedicam producerea unui miracol”. Pentru a ne ajuta sa intelegem erorile frecvente de gandire, Marianne Williamson ne explica felul in care functioneaza Universul si ne ofera instrumentele prin care sa ne intoarcem la iubire si sa credem in miracole.

„Ca expresie a perfectiunii divine, universul se autoorganizeaza si, totodata, se autocorecteaza. Indiferent de gradul in care mintea voastra este aliniata la iubire, veti primi compensatia divina corespunzatoare lipsurilor existentei voastre materiale. Din esenta spirituala apare manifestarea materiala. Aceasta nu e doar o teorie – e un fapt. Este o lege dupa care actioneaza Universul. Eu o numesc Legea Compensatiei Divine.” - Marianne Williamson