Editura For You Hai sa vorbim despre moarte la cina – Michael Hebb

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-639-337-9

Cod Produs: 9786066393379 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Suflet si idei pentru cea mai dificila si mai importanta conversatie din viata!
Dintre numeroasele conversatii critice pe care le avem cu totii de-a lungul vietii, putine sunt la fel de importante ca cele despre moarte – nu doar considerentele practice, precum resuscitarea si testamentul, ci si fricile, sperantele si cum vrem sa fim tinuti minte. Insa putine asemenea conversatii au loc de fapt!

Inspirat de experienta cu tatal sau si cu oameni care regreta ca nu au purtat aceste conversatii, Michael Hebb a fondat Death Over Dinner, o organizatie ce ne incurajeaza sa discutam cu adevarat despre unicul lucru pe care il avem in comun toti si sa ne constientizam fara teama sfarsitul vietii. In doar trei ani, peste 100 000 de astfel de conversatii purtate la cina au adus pace, liniste si bucuria de a trai in sufletul a mii de oameni.

Cartea de fata te invata cum sa porti aceasta conversatie – nu doar la masa de seara, in tihna, ci oriunde. Nu exista vreo modalitate adecvata de a vorbi despre moarte, insa Hebb iti impartaseste idei testate in timp (si la cina) pentru a initia conversatia, in diferite stiluri: de la spiritual la practic, de la analitic la amuzant si surprinzator.

Hai sa transformam cea mai dificila dintre conversatii intr-o oportunitate! Ne vom schimba nu numai modul in care murim, ci si modul in care traim!
Profesor si sustinator al unui stil de viata sanatos, Michael Hebb studiaza de 20 de ani secretele conexiunii umane. A initiat proiecte ce au devenit miscari internationale, transformand viata a milioane de oameni: Death Over Dinner, parte din organizatia globala de bunastare RoundGlass, si Convivium, agentie creativa ce a lucrat cu Forumul Economic Mondial, Fundatia Bill si Melinda Gates, Initiativa globala Clinton, Fundatia X Prize, Fundatia FEED, TED, TEDMED, Apple, Fundatia Natiunilor Unite si The Nature Conservancy.

Suflet si idei pentru cea mai dificila si mai importanta conversatie din viata!