Editura For You Secretele pierdute ale rugaciunii. Puterea ascunsa a frumusetii, binecuvantarii, intelepciunii si suferintei – Gregg Braden

Editura: For You

Autor: Gregg Braden

Anul publicării: 2017

ISBN: 978-606-639-191-7

Cod Produs: 9786066391917 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
„Exista forte minunate si neimblanzite in noi.“
Cu aceste cuvinte descrie Sf. Francisc din Assisi ceea ce traditiile mistice considera a fi cea mai puternica forta din Univers: rugaciunea. De peste 20 de ani, Gregg Braden cauta dovezi despre o forma pierduta de rugaciune, disparuta din Occident odata cu edictele Bisericii crestine timpurii. In anii 1990, el a descoperit ca aceasta forma de rugaciune este inca practicata in manastiri izolate din centrul Tibetului si in comunitati din desertul american.

In Secretele pierdute ale rugaciunii, Braden scrie despre o forma de rugaciune fara cuvinte ori exprimare fizica si ne conduce intr-o calatorie in care ne exploram cele mai intime experiente pentru a ne descoperi cele mai profunde convingeri. Prin exemple din istorie si din viata personala, el exploreaza intelepciunea unor secrete fara varsta, precum si puterea ce ne asteapta dincolo de cele mai profunde rani sufletesti.
„Exista forte minunate si neimblanzite in noi.“