Editura Niculescu Secretele somnului profund si revigorant. Cum sa adormi rapid si sa te trezesti plin de energie - Dr. Nerina Ramlakhan

Editura: Niculescu

Autor: Nerina Ramlakhan

Anul publicării: 2017

ISBN: 978-606-380-118-1

Cod Produs: 9786063801181 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Problemele cu somnul nu apar, de obicei, atunci cand pui capul pe perna. Tot ce faci in timpul zilei – fiecare gand, emotie, obicei, actiune – poate avea un impact major asupra modului in care vei dormi noaptea.

Dr. Nerina Ramlakhan a lucrat in ultimii 25 de ani ca psiholog si expert in domeniul somnului. Combinand aceasta experienta profesionala cu o documentare academica, dar si personala, autoarea ne impartaseste opinia ei, spunandu-ne ca problemele cu somnul nu au legatura doar cu somnul propriu-zis, ci, mai ales, cu modul in care ne comportam in viata de zi cu zi si cu schimbarile inevitabile la care suntem supusi.

Dormi bine ca sa traiesti bine! Traieste bine ca sa dormi bine!
In Secretele somnului profund si revigorant, autoarea examineaza, intr-o maniera practica si inedita, mergand dincolo de metodele traditionale ale somnului, cauzele care duc la probleme cu somnul – ceea ce ea numeste Munca Adevarata.

Esti un simplu supravietuitor sau un invingator?
In aceasta carte revolutionara vei descoperi cum sa ajungi la un somn profund si revigorant si cum sa-ti schimbi nivelul de energie de la unul de supravietuire la unul sustenabil si vibrant, la care cu totii avem acces.

Mergi mai departe!
Folosind instrumente si tehnici bazate pe stiinta occidentala si practicile orientale, invata cum sa dormi profund si gaseste energia care sa te ajute sa imbratisezi provocarile vietii cu optimism si curaj.

Dormi bine ca sa traiesti bine! Traieste bine ca sa dormi bine!

Esti un simplu supravietuitor sau un invingator?

Mergi mai departe!