Editura Niculescu Puterea gandului. Editia a II-a - Milton Cameron

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-38-0519-6

Cod Produs: 9786063805196 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Stiati ca aveti puterea de a va transforma viata daca ganditi pozitiv? Aceasta putere exista in voi insiva! Trebuie doar sa o folositi pentru a va ajuta sa va gasiti linistea interioara, sanatatea, fericirea si nu numai. Cunoscuta sub diverse denumiri, precum puterea subconstientului, psihologie dinamica, miracolul gandirii, vizualizare creativa, gandirea pozitiva va ajuta sa va schimbati viata in bine.

Pentru a atinge acest scop, Milton Cameron va explica in detaliu cateva metode simple si practice pentru a gandi pozitiv si a avea o viata linistita. Desigur, rezultatele depind in mare masura de efortul pe care il depuneti, pentru ca fiecare este responsabil de propriile fapte. Astfel, constienti fiind de puterea gandului, veti putea gasi singuri calea spre o viata frumoasa si senina!

BAZELE GANDIRII POZITIVE (A fi si a deveni; Analizarea gandurilor; Evaluarea propriilor valori; Modificarea gandirii; Asimilarea ideilor noi; Transformarea angoasei in succes; Atragerea prosperitatii; Protejarea sanatatii; Un program de sapte zile; A actiona intr-un fel si a astepta cu totul altceva; Curatenia);

RUGACIUNEA SI GANDIREA POZITIVA (A te ruga lui Dumnezeu: mijlocul suprem; Rugaciunea traditionala; Rugaciunea de izbavire; Rugaciunea contemplativa; Rugaciunea stiintifica; Convingerea subconstientului);

ALTE TEHNICI (Folosirea creativitatii ca sprijin al gandirii; Trucuri pentru folosirea mai eficienta a mintii; Concluzii).