Editura Vellant Cum sa te conectezi cu natura - Tristan Gooley

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-980-101-7

Cod Produs: 9786069801017 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cum sa te conectezi cu natura?

Dorinta de a ne conecta cu natura nu este comuna. Majoritatea oamenilor nu baga de seama sunetele pasarilor din jur. Pot ignora cea mai splendida forma a unei flori salbatice si nu vad frumusetea insectei de la picioarele lor. „Cu siguranta”, i-am putea auzi spunand, „doar acei geologi care au ales sa iasa din societate pot gasi o piatra interesanta". Aceasta este perspectiva comuna. Este o perspectiva pe care o au multi oarneni care si-ar dori sa aiba vieti mai interesante.

Intr-o epoca a confuziei morale si practice, cartile de autocunoastere au nevoie iminenta de regandire si reabilitate. Colectia School of Life sustine aceasta directie discutand o serie de o serie de probleme ale vietii,printre care sanatatea mintala, banii, cariera, tehnologia si nevoiade a schimba lumea.

Alain de Botton, Coordonatorul colectiei.
TRISTAN GOOLEY este scriitor, navigator si explorator. Este autorul cartilor The Natural Navigator si The Natural Explorer. A scris pentru publicatii precum Sunday Times, The New York Times, Financial Times si Geographical Magazine.Tristan a condus expeditii pe cinci continente, a catarat munti din Europa, Africa si Asia, a navigat cu ambarcatiuni de dimensiuni mici pe oceane si a zburat cu aeronave mici pana in Africa si Arctica. Este singura persoana in viata care a zburat si a navigat solo peste si prin Atlantic, fiind membru al institutului Regal de Navigatie si al Societatii Geografice Regale.

Cum sa te conectezi cu natura?

Alain de Botton, Coordonatorul colectiei.