Editura Vellant Cum sa nu-ti pierzi mintile - Philippa Perry

Anul publicării: 2014

ISBN: 978-973-198-414-8

Cod Produs: 9789731984148 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Toata lumea vorbeste despre importanta unui corp sanatos; nu este insa la fel de important sa tintim si spre o minte sanatoasa?
Nu venim pe lume cu un manual de instructiuni care sa ne garanteze sanatatea mintala. Daca vrem sa trecem peste obstacolele emotionale de zi cu zi si sa fim mai fericiti, psihoterapeuta Philippa Perry discuta in aceasta carte patru elemente esentiale echilibrului nostru interior: autoobservarea, relationarea cu ceilalti, evadarea din zona de confort si explorarea povestilor prin care ne definim. Veti gasi aici o explicatie inedita asupra modului in care functioneaza mintea umana, dar si un ghid de incredere pentru a face fata provocarilor pe care viata ni le-a pregatit.

Intr-o epoca a confuziei morale si practice, cartile de autocunoastere au nevoie iminenta de regandire si reabilitare. Colectia The School of Life sustine aceasta directie discutand o serie de probleme ale vietii, printre care sanatatea mintala, banii, cariera, tehnologia si nevoia de a schimba lumea.

Alain de Botton, Coordonatorul colectiei
Philippa Perry este psihoterapeut și scriitoare. A scris pentru The Guardian, The Observer, Time Out și Healthy Living și are o rubrică permanentă în revista Psychologies. În 2010 a scris romanul grafic Couch Fiction în încercarea de a demistifica psihoterapia. Trăiește în Londra și Sussex alături de soțul său, artistul Grayson Perry, și îi plac grădinăritul, gătitul, petrecerile, plimbările, dar și timpul petrecut pe Twitter sau la televizor.

Alain de Botton, Coordonatorul colectiei