Editura Publica Algebra fericirii. Observatii despre cautarea succesului, fericirii si sensului - Scott Galloway

Editura: Publica

Autor: Scott Galloway

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-722-377-4

Cod Produs: 9786067223774 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Care este formula unei vieti bine traite? Cum poti avea o cariera cu sens, nu doar una lucrativa? Este posibil echilibrul munca-viata personala? Care sunt elementele unei relatii de succes? Algebra fericirii se bazeaza pe o combinatie de anecdote din viata profesorului Galloway si o viziune lipsita de ipocrizie. Autorul impartaseste din cunostintele sale dobandite de-a lungul vietii, sub forma unor povesti personale tulburatoare.

Galloway amuza, inspira si provoaca, indiferent ca vorbim despre sfaturi legate de optiunea de a renunta la scoala pentru a fi antreprenor (poate ca a functionat pentru Steve Jobs, dar probabil ca tu nu esti Steve Jobs), despre idei legate de pozitionarea pe o piata a muncii aglomerata (fa ceva „plictisitor” si muta-te intr-un oras mare; pasiunea este pentru oameni deja bogati), despre descoperirea celei mai importante decizii din viata ta (care nu este munca, masina sau codul tau postal) sau despre argumentarea faptului ca relatiile noastre cu ceilalti sunt, in cele din urma, tot ce conteaza.

Incisiva, amuzanta si surprinzator de miscatoare, Algebra fericirii propune o perspectiva revigoranta asupra nevoii noastre de succes profesional, dar si de implinire personala, fiind un cadou perfect pentru orice proaspat absolvent sau pentru oricine se simte in deriva.

O carte scurta si incantatoare, care va deveni probabil un cadou oferit frecvent in anii urmatori la ceremoniile de absolvire si cu ocazia sarbatorilor. — Barry Ritholtz, Bloomberg

Algebra fericirii ofera intelepciune necenzurata si vulnerabila, livrata din inima. Toti putem invata din greselile si revelatiile lui Galloway. — Derek Sivers, autorul cartii Orice iti doresti

Aceasta carte este o lectura obligatorie pentru orice om care are puls. Galloway ofera lectii de viata puternice, invatate cu greu, care vor rezona cu orice persoana care nu a suferit o operatie de inlaturare a bunului-simt. — Eric Barker, autorul cartii Latri degeaba la luna
SCOTT GALLOWAY este profesor la Stern School of Business de la New York University, unde preda strategie de brand si marketing digital studentilor MBA din anul II. Antreprenor in serie, a fondat noua companii, printre care L2, Red Envelope si Prophet.

In 2012 a fost inclus de Poets & Quants in topul celor mai buni 50 de profesori din scoli de management din lume.

Serialul sau saptamanal de pe YouTube, „Winners & Losers”, a avut zeci de milioane de vizualizari. Mai nou clipurile sale pot fi vizualizate pe canalul Section4.