Editura Curtea Veche Urmeaza-ti inima. Cum sa descoperi sensul vietii personale si profesionale. Editia a II-a - Andrew Matthews

Editura: Curtea Veche

Autor: Andrew Matthews

Editia: a 2-a

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-44-1499-1

Cod Produs: 9786064414991 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Viata profesionala ar trebui sa insemne mai mult decat rutina unui job care iti place sau nu. Iar cea personala ar trebui sa presupuna si altceva decat lancezitul in fata televizorului.

Privindu-ti existenta in ansamblu, vei intelege ca prezentul conteaza mai mult decat viitorul. Indeplinirea micilor obiective zilnice iti poate aduce o satisfactie enorma. Dupa cum spune Andrew Matthews, suntem pe acest pamant pentru a invata, iar lumea ne este profesoara. Toti avem sansa de a cunoaste fericirea, caci universul nu are preferati. Insa viata fiecaruia este o reflexie a convingerilor sale. Asadar, fa-ti un obicei din a te concentra asupra aspectelor pozitive – iar acestea vor creste ca aluatul pus la dospit. Accepta-i pe oameni asa cum sunt, urmeaza-ti inima si croieste-ti propriul drum catre succes. Si nu uita: misiunea ta nu este sa schimbi lumea, ci doar sa te schimbi pe tine insuti.
  • Urmeaza-ti inima. Cum sa descoperi sensul vietii personale si profesionale. Editia a II-a - Andrew Matthews

Andrew Matthews este autor si orator specializat in domeniul motivational si al dezvoltarii personale, apreciat la nivel international pentru cartile si seminarele sale.

Andrew Matthews este un orator recunoscut la nivel international, principalele teme pe care le abordeaza fiind atitudinea, fericirea, succesul si prosperitatea. In domeniul motivational si al dezvoltarii personale, cartile sale au devenit lucrari de referinta.

Peste un milion de oameni au participat la seminarele si discursurile sustinute de Matthews in Australia, Asia si America de Nord. Prezentarile sale sunt realizate cu umor, acesta apeland si la desene – pe care le realizeaza cu o viteza uimitoare in timp ce vorbeste.

Iti doresti sa ai o viata mai buna, sa obtii prosperitatea si sa te bucuri de succes in viata personala si profesionala? Urmeaza-ti indemnul inimii si schimbarea va veni de la sine.