Editura Curtea Veche Preia controlul. Descopera puterea interioara si construieste relatii solide - Dale Carnegie & Associates, Joe Hart, Michael Crom

-15% nou

Editura: Curtea Veche

Autor: Dale Carnegie & Associates, Joe Hart, Michael Crom

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-44-1547-9

Cod Produs: 9786064415479 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Inspirati de conceptele motivationale ale lui Dale Carnegie si de modul in care acestea le-au schimbat viata, Joe Hart si Michael Crom iti ofera un ghid original cu ajutorul caruia iti poti descoperi puterea interioara, construi relatii solide si de durata si, poate cel mai important, stapani gandurile, ca sa faci cele mai bune alegeri atat in cariera, cat si in viata.
  • Preia controlul. Descopera puterea interioara si construieste relatii solide - Dale Carnegie & Associates, Joe Hart, Michael Crom

DALE CARNEGIE & ASSOCIATES, INC. a fost infiintata in 1912 si isi are sediul in orasul New York. Compania ofera cursuri si pregatire in domeniul leadershipului, al vanzarilor si in PR, punand accent pe comu-nicare si relatiile interumane. In seria Dale Carnegie, la Curtea Veche Publishing au mai aparut: Secretele succesului (Dale Carnegie); Cum sa  vorbim in public (Dale Carnegie); Secretele celor trei maestri ai succesului pentru a-ti schimba viata (Dale Carnegie, Joseph Murphy, Napoleon Hill); Stand & Deliver (Dale Carnegie® Training); Rezolva conflictele din viata ta (Dale Carnegie & Associates); Cum schimbarea aduce succesul (Dale Carnegie & Associates); Cum sa te bucuri de viata si de job; Secretele succesului in era digitala (Dale Carnegie & Associates, Brent Cole); Cum sa devii un lider eficient (Dale Carnegie & Associates); Tehnici de a vinde (Dale Carnegie & Associates, Michael Crom, J. Oliver Crom); Liderul poti fi tu (Dale Carnegie & Associates, Stuart R. Levine, Michael A. Crom); Asculta! (Dale Carnegie & Associates).

MICHAEL CROM este nepotul lui Dale Carnegie si inca din 1978 a activat in cadrul Dale Carnegie® Training. A fost responsabil de serviciile de suport pe plan global, de instruirea prin materiale in format digital si de dezvoltarea planurilor strategice ale companiei. In prezent, face parte din consiliul director al Dale Carnegie & Associates, Inc.

JOE HART si‑a inceput cariera ca avocat, apoi a renuntat la domeniul juridic, s‑a angajat intr‑o companie imobiliara importanta si a fondat InfoAlly. Si-a vandut afacerea si a ajuns presedintele companiei Asset Health, iar in 2015 a devenit presedinte si director general al organizatiei Dale Carnegie. Este gazda podcastului Take Command: A Dale Carnegie Podcast si tine conferinte in intreaga lume, abordand teme precum leadershipul, rezistenta psihica si inovarea.

Preia controlul se adreseaza tuturor celor care isi doresc sa devina stapanii propriului destin.