Editura Paralela 45 Eliberarea de dependente. Metoda Centrului Chopra pentru invingerea obiceiurilor distructive - David Simon, Deepak Chopra

Editura: Paralela 45

Autor: Deepak Chopra, David Simon

Editia: a 2-a, revazuta si adaugita

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-973-47-3108-4

Cod Produs: 9789734731084 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Oricine isi doreste sa renunte la un obicei nesanatos, dar nu e niciodata foarte usor sa facem asta. Medicul Deepak Chopra a pus la punct o metoda sigura, care a ajutat sute de mii de oameni din intreaga lume sa-si schimbe viata in bine.

Descoperiti:

Cum sa recunoasteti scopul pe care il servesc obiceiurile nesanatoase si cu ce pot fi inlocuite acestea;
Cum sa evitati reluarea obiceiului;
Cum sa faceti fata stresului provocat de schimbare;
Cum sa alegeti alimentele potrivite care sa nu provoace pofte care pot duce la reluarea obiceiurilor nesanatoase.

Dr. Deepak Chopra este fondatorul Centrului Chopra pentru Sanatate din Carlsbad, California. A scris de-a lungul ultimelor decenii foarte multe carti traduse in numeroase tari, care au ajutat milioane de oameni sa inteleaga mai bine relatia minte-corp si propriile resurse de vindecare trupeasca si sufleteasca.
  • Eliberarea de dependente. Metoda Centrului Chopra pentru invingerea obiceiurilor distructive - David Simon, Deepak Chopra

Dr. Deepak Chopra, fondator al Fundatiei Chopra si cofondator al Centrului Chopra pentru Starea de Bine, este celebru in toata lumea ca pionier al medicinii integrative si transformarii personale. Este autorul a peste 80 de carti traduse in peste 43 de limbi, printre care numeroase bestselleruri New York Times. Revista Time l-a numit pe dr. Chopra drept „unul dintre primii 100 de eroi si personaje iconice ale secolului.” Studiul global, realizat online, al celor de la WorldPost si Huffington Post il plaseaza pe dr. Chopra pe locul 17 intre cei mai inf luenti ganditori din lume si pe locul „intai in medicina”.

Descoperiti:

Cum sa evitati reluarea obiceiului;