Editura Niculescu Actioneaza si gandeste ca o pisica. Caiet de exercitii - Stephane Garnier, Laurie Hawkes

Editura: Niculescu

Autor: Stephane Garnier, Laurie Hawkes

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-38-0781-7

Cod Produs: 9786063807817 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cartea lui Stéphane Garnier este un adevarat fenomen! Tradusa in 25 de limbi si vanduta in peste 120.000 de exemplare numai in Franta, Actioneaza si gandeste ca o pisica a devenit o lucrare de referinta pentru a avea o viata mai buna. Vrajita de aceasta carte, Laurie Hawkes, un psiholog clinician foarte cunoscut si apreciat, te ajuta sa pui in practica secretele bunastarii si fericirii unei pisici, prin exercitii simple si eficiente, care completeaza observatiile autorului.

NU MAI STA PE GANDURI! TRECI LA ACTIUNE!

Cum sa ajungi sa fii carismatic? Ce trebuie sa faci pentru a nu te ingrijora in legatura cu ceea ce cred altii despre tine? Cand sa gasesti timpul necesar pentru a te odihni? Cum sa inveti sa spui nu, pastrand totusi relatii bune cu cei din jurul tau? Cum sa ai incredere in ceilalti si sa mai delegi din sarcinile tale, fara a-ti pierde din seninatate? Ce sa faci pentru a ajunge sa iei cele mai bune decizii pentru tine?

Ingenios si prietenos, acest caiet de lucru este o invitatie la FERICIRE!
  • Actioneaza si gandeste ca o pisica. Caiet de exercitii - Stephane Garnier, Laurie Hawkes

Laurie Hawkes este psiholog si psihoterapeut in analiza tran- zactionala (disciplina pe care o preda si la Scoala de Analiza Tranzactionala din Paris, Ile-de-France). Celelalte doua pasiuni principale ale ei sunt tangoul si... pisicile!

NU MAI STA PE GANDURI! TRECI LA ACTIUNE!

Ingenios si prietenos, acest caiet de lucru este o invitatie la FERICIRE!