Editura Didactica Publishing House Ce este o experienta la limita dintre viata si moarte - Penny Sartori

Editura: Didactica Publishing House

Autor: Penny Sartori

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-683-742-2

Cod Produs: 9786066837422 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357

Moartea este singurul lucru sigur in viata, desi multi oameni refuza sa se gandeasca la ea pana cand ceva tragic li se intampla si ii arunca intr-o criza. Si totusi, paradoxal, sa ne gandim la ea si la frecventa experimentarii unor fenomene la limita dintre viata si moarte ne poate ajuta sa ne eliberam de frica inevitabila care o insoteste si sa ne imbunatatim viata in cele mai neasteptate feluri. In acest trepidant si accesibil ghid, dr. Penny Sartori, expert in ELVM (Experienta la Limita dintre Viata si Moarte), raspunde celor mai frecvente intrebari despre acest subiect, printre care:
# Care sunt caracteristicile-cheie ale unei ELVM?
# Cine poate experimenta o ELVM si in ce circumstante se poate produce ea?
# In ce fel iti poate schimba viata ELVM?
# Ce ne pot impartasi cei care au experimentat o ELVM?
# Care sunt implicatiile mai largi ale informatiilor despre ELVM?

Abordarea intrebare-raspuns, asociata cu studii de caz fascinante, va poarta intr-un tur in culisele acestui fenomen cu un puternic potential de schimbare a vietii.

# Care sunt caracteristicile-cheie ale unei ELVM?
# Cine poate experimenta o ELVM si in ce circumstante se poate produce ea?
# In ce fel iti poate schimba viata ELVM?
# Ce ne pot impartasi cei care au experimentat o ELVM?
# Care sunt implicatiile mai largi ale informatiilor despre ELVM?