Editura Niculescu Arata-le ce poti! Traieste momentul, gaseste un scop si schimba-ti viata - Neil Patel, Patrick Vlaskovits, Jonas Koffler

Editura: Niculescu

Autor: Neil Patel, Patrick Vlaskovits, Jonas Koffler

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-38-0110-5

Cod Produs: 9786063801105 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Arata-le ce poti! Traieste momentul, gaseste un scop si schimba-ti viata
Autor(i): Neil Patel, Patrick VlNeil Patel, Patrick Vlaskovits si Jonas Koffler, trei antreprenori si consultanti de succes din Statele Unite, au scris aceasta carte pentru a ne invata cum sa privim munca si viata dintr-o noua perspectiva, una bazata pe gasirea unor proiecte care sa ne aduca satisfactii, pe descoperirea de oameni si oportunitati ce pot genera un plus de creativitate, venituri mai mari si o stare generala de fericire.

In aceasta lucrare, organizata in trei parti – INIMA, MINTEA, OBICEIURILE –, autorii ne prezinta o metoda revolutionara, care ne va ajuta sa invatam cum sa ne redefinim obiectivele pentru a gasi calea optima spre succes, folosind cateva sfaturi eficiente, de multe ori contraintuitive, care ne vor invata:

• De ce trebuie sa avem propriile visuri, nu sa le imprumutam de la altii

• O serie de modalitati pentru a obtine propriul succes, precum si Portofoliul de Oportunitati Personale (POP)

• Cum sa fim sinceri cu noi insine – si in felul acesta sa ne atingem adevaratul potential

• Cele patru mari constrangeri ale carierei si cum sa gasim calea de a deveni cei mai buni

„O carte obligatorie pentru oricine este dispus sa-si asume riscuri si sa-si creeze succesul in propriii termeni.”

RANA FLORIDA,

autoarea bestsellerului Upgrade si CEO al Creative Class Group

„Pentru a reusi, mai presus de orice, respecta-te pe tine si talentele pe care le ai. Arata-le ce poti! este manifestul potrivit pentru a face exact acest lucru.”

JORDAN HARBINGER, gazda blogului The Art of Charm

„Iata o carte importanta care va va arata cum sa construiti o punte intre potentialul pe care-1 aveti si oportunitatile care va asteapta – daca alegeti sa le urmati.”

BERNADETTE JIWA, autoarea bestsellerurilor Meaningful si Difference
  • Arata-le ce poti! Traieste momentul, gaseste un scop si schimba-ti viata - Neil Patel, Patrick Vlaskovits, Jonas Koffler

Arata-le ce poti! Traieste momentul, gaseste un scop si schimba-ti viata

• De ce trebuie sa avem propriile visuri, nu sa le imprumutam de la altii