Editura Publica Linchpin. Esti de neinlocuit? Editia a II-a - Seth Godin

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-722-324-8

Cod Produs: 9786067223248 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Pana acum, in toate organizatiile existau doua echipe: conducerea si forta de munca. Acum exista si o a treia echipa - oamenii de neinlocuit. Acestia sunt inventivi, conduc (indiferent de functia pe care o au), stabilesc legaturi intre oameni, fac ca lucrurile sa se intample si ordoneaza haosul. Ei gasesc solutii atunci cand nu exista un set de reguli care trebuie urmate. Isi incanta si isi provoaca clientii si colegii. Isi iubesc munca, dand tot ce au mai bun si transformand fiecare zi intr-o forma de arta.

Oamenii de neinlocuit, care au un rol similar cuiului de osie, sunt placile turnante ale marilor organizatii. La fel ca si mica piesa care impiedica roata sa se desprinda de axul sau, nu sunt faimosi, dar sunt indispensabili. Iar in lumea de astazi ei sunt cei care obtin cele mai bune slujbe si beneficiaza de cea mai mare libertate de actiune.

Organizatiile de succes sunt centrate pe oameni. Pe ganditori originali, carora le pasa, care interactioneaza si stabilesc conexiuni. Fiecare organizatie are nevoie de cel putin un om de neinlocuit, capabil sa stranga toate firele laolalta si sa produca o schimbare. Te invitam sa fii tu acela. — UniCredit Bank

Astfel arata viitorul muncii (si al lumii). De fapt, viitorul e deja aici. — Tony Hsieh, CEO Zappos.com, autorul cartii Cum sa livrezi fericire

Daca Seth Godin nu ar exista, ar trebui sa-l inventam, intr-atat de indispensabil este! Aveti in maini o carte fascinanta, accesibila si plina de substanta. Cititi-o si faceti-va un mare serviciu! — Alan Webber, fondator Fast Company

Linchpin a aparut cu sustinerea UniCredit Bank.
Seth Godin este autorul cartilor Linchpin (2011, in traducerea de fata), Triburi (Publica, 2010), Hopul (Publica, 2018), Sparge tiparele (Publica, 2017), Purple Cow, All Marketers Are Liars, Permission Marketing, toate bestselleruri internationale, care au schimbat modul in care gandesc si actioneaza oamenii de afaceri.

Este cel mai influent blogger din lume in domeniul afacerilor si se numara in mod constant printre cei mai cititi douazeci si cinci de bloggeri care scriu in limba engleza. Este totodata fondatorul si CEO-ul Squidoo.com.

Linchpin a aparut cu sustinerea UniCredit Bank.