Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 /// Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Niculescu Rusa pentru incepatori & CD audio - Victoria Wildemann

44,00 Lei 37,40 Lei

Editura: Niculescu

Autor: Victoria Wildemann

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-973-748-569-4

Stoc epuizat
Cod Produs: 9789737485694 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Cuvant inainte
Intr-o nota distractiv si motivanta, manualul propune o initiere in limba rusa in noua lectii-episoade ale unei povestiri antrenante - in care studenta Ira face cunostinta in tren cu tanarul Misa, asa-zis director de banca, pe care ajunge sa-l gazduiasca in casa parintilor ei, pentru ca, pana la urma sa afle pe propria-i piele ca nu era decat un recidivist al furtului de icoane vechi -, asigurand o invatare sigura si rapida si, inainte de orice, mijlocind contactul cu rusa vorbita. Asigurand exersarea lexicului util unei viitoare calatorii intr-o tara cat un continent, numind aici, in principal, Federatia Rusa, sau, in orice caz, in oricare alte foste republici sovietice, in care nu are cum sa nu se mai vorbeasca si azi limba rusa, impartasind o multime de lucruri folositoare si amuzante despre Rusia, lucrarea nu uita insa cele mai importante notiuni de gramatica, inserate in structura recurenta a lectiilor (doua-patru unitati didactice, de invatare a limbii; un capitol de exersare a pronuntiei si de exercitii: folosind CD-ul si verificati-va cunostintele). Cursul ofera in final un vocabular rus-roman (adunand toate cuvintele din manual si trimitand la prima lor ocurenta). CD-ul audio reproduce dialogurile volumului, cate un vocabular minimal (cuvinte sau expresii in romana si in rusa, cu timpi dedicati exersarii pronuntiei de catre cursant).

www.editurauniversitara.ro

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!