Editura Leda Edge Viata intarziata a lui Amy Byler - Kelly Harms

Anul publicării: 2024

ISBN: 978-606-088-410-1

Cod Produs: 9786060884101 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Suprasolicitata si subapreciata, Amy Byler este o mama singura care are disperata nevoie de o pauza. Asa ca, atunci cand sotul macinat de vinovatie ca a abandonat-o apare si se ofera sa aiba grija de copiii lor pe timpul verii, ii accepta propunerea si fuge din Pennsylvania rurala tocmai la New York.

De obicei cu picioarele pe pamant si manierata, Amy incepe sa isi faca de cap in orasul care nu doarme niciodata. Aici descopera o viata culturala bogata, mult rafinament si, cu putina incurajare din partea prietenilor ei, accepta si cateva intalniri pe nevazute. Cand un anume barbat isi croieste rapid drum catre inima ei, Amy risca sa se piarda complet in evadarea neasteptata si, pe masura ce vara se apropie de sfarsit, isi da seama ca trebuie sa ia o decizie imposibila: sa accepte acest nou capitol captivant al vietii ei sau sa se intoarca la monotonia pe care a lasat-o in urma.

Dar, inainte de a putea alege, cele doua lumi sunt aduse laolalta de o situatie de criza, iar Amy se vede pusa in fata unui viitor care ar putea presupune sa isi piarda ambele laturi ale personalitatii, precum si orice vis pe care l-a nutrit vreodata.
  • Viata intarziata a lui Amy Byler - Kelly Harms

Kelly Harms este scriitoare, mama si visatoare. Locuieste in Madison, Wisconsin, alaturi de efervescentul sau fiu, Griffin, cainele ei pufos, Scout, si irlandezul ei sarmant, Chris. Inainte de a se dedica acestui tip de viata, locuia la New York si lucra ca agent literar pentru HarperCollins. Cand nu se pierde in lumea vreunei carti pe care fie o scrie, fie o citeste, mai mult ca sigur e pe apa, in apa sau in apropierea apei. Afla mai multe detalii despre Kelly si cartile ei pe www.kellyharms.com.

Viata e ca o carte: ca sa ajungi la partea buna, trebuie sa dai pagina.

Un roman finalist la Goodreads Choice Awards care ii va incanta pe fanii unor carti precum Unde ai disparut, Bernadette? si Eleanor Oliphant se simte excelent.