Editura Corint Vanduti intr-o zi de luni - Kristina Mcmorris

ISBN: 978-606-088-161-2

Cod Produs: 9786060881612 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
UN BESTSELLER NEW YORK TIMES CU PESTE UN MILION DE EXEMPLARE VANDUTE

Vanduti intr-o zi de luni este mai mult decat o carte, este un fenomen literar inspirat de o intamplare uimitoare din timpul Marii Crize.

2 COPII DE VANZARE. Un anunt scrijelit pe o scandura. O ultima solutie disperata. Este asezata pe pridvorul unei ferme americane, in 1931, dar s-ar fi putut gasi oriunde in acele vremuri marcate de cozile la paine, falimentele bancare si de visurile sfaramate. Ar fi putut fi scris de orice mama care se confrunta cu alegeri imposibile.

Scena teribila ii evoca tanarului reporter Ellis Reed amintiri din trecutul intunecat al familiei sale. Le face o fotografie copiilor, fara ca aceasta sa fie destinata publicarii. Dar, printr-un concurs de imprejurari, fotografia ajunge sa ilustreze un articol scris chiar de el. Din pacate, consecintele aparitiei acesteia in ziar vor fi mai devastatoare decat si-a imaginat vreodata.

„O capodopera care reflecta in mod emotionant temele universale ale pierderii si izbavirii... sincere si, totodata, sfasietoare.” – Pam Jenoff, autoarea bestsellerului Povestea unui orfan

„Vanzarea a doi copii duce la consecinte ingrozitoare in aceasta fictiune tulburatoare... Actiunea este plasata in perioada dura a Marii Crize, iar personajele altruiste, desi uneori ranite sufleteste, au o consistenta morala realista. O poveste de dragoste tandra imbogateste intriga complexa, oferind cititorilor o poveste curajoasa, cu miez si detalii istorice bogate.” – Publishers Weekly

Kristina McMorris face ceea ce putini scriitori reusesc: ma poarta chiar in mijlocul povestii.” – Sara Gruen, autoarea bestsellerului Apa pentru elefanti
Kristina McMorris este autoarea unor carti de succes aflate in topurile The New York Times si USA Today. Inspirate din povesti reale , operele ei de fictiune i-au adus peste douazeci de premii literare la nivel national. Inainte sa-si inceapa cariera de scriitoare, a prezentat emisiuni saptamanale de televiziune, inca de la varsta de noua ani, si a fost inclusa de ziarul Business Journal printre cei „40 sub 40“ de ani din Portland, Oregon. Detine o diploma de licenta in marketing international, de la Universitatea Pepperdine din Los Angeles si locuieste in Oregon, impreuna cu sotul si cei doi fii.

UN BESTSELLER NEW YORK TIMES CU PESTE UN MILION DE EXEMPLARE VANDUTE

Un roman puternic despre dragoste si izbavire, inspirat de un articol de ziar care a socat o natiune.