Editura Gama Ulcica fermecata. Invat sa citesc! Nivelul 0

ISBN: 978-973-149-752-5

Stoc limitat
Cod Produs: 9789731497525 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cartea contine o lista de cuvinte scrise cu majuscule, pe care copilul le va descifra inainte de a incepe lectura. Apoi, va cauta colita cu autocolante si va lipi in dreptul fiecarui cuvant abtibildul cu imaginea corespondenta. Astfel, prin joaca, va descoperi 30 de cuvinte ilustrate, care ii vor usura apoi efortul de parcurgere a textului.

Ulcica fermecata este o poveste populara din Croatia, despre o fata harnica si buna la suflet, care primeste de la o zana un dar pretios: o ulcica fermecata! Cand vecina ei lenesa si rea va descoperi secretul ulcelei, lucrurile vor lua o intorsatura neasteptata.

Fiecare fragment este prezentat in doua variante: doar cu litere mari de tipar si imagini pentru cititorii incepatori, dar si cu text normal, pentru cei care deja citesc fara ajutor. Cartea de povesti este potrivita pentru copiii care vor sa isi exerseze citirea. Lucrarea face parte din colectia „Invat sa citesc! Nivelul 0”, destinata copiilor de 5-7 ani.

Din aceeasi colectie mai fac parte: • Pachet pentru cititori incepatori I • Pachet pentru cititori incepatori II • Pachet pentru cititori incepatori III • Pachet pentru cititori incepatori IV • Sarea in bucate • Omuletul de turta dulce • Iepurele si broasca-testoasa • Fata babei si fata mosneagului • Corbul si vulpea • Soarecele si pisica • Cioc! Cioc! Cioc! • In curtea mea • Turtita fermecata • Acul, fusul si suveica • Spiridusii cizmari • Soricelul mofturos • Greierele si furnica • Degetica • Casuta din oala • Bucle aurii