Editura ALL Retete pentru micile gospodine - Laura Adamache

ISBN: 978-606-8657-22-6

Stoc limitat
Cod Produs: 9786068657226 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Transformati bucataria in locul de joaca preferat!

Laura Adamache, unul dintre cei mai indragiti bloggeri culinari si autoarea seriei de mare succes „24 de retete delicioase si usor de preparat”, a creat cea mai fermecatoare carte de bucate pentru micile gospodine.

A gati este o arta, pentru ca ne ofera ocazia de ne exprima creativitatea intr-un mod savuros si incantator. Cand pasesc copiii in bucatarie, mereu dornici de a invata lucruri noi, arta culinara se transforma intr-o joaca, cat ai zice „Pofta buna!”. Laura Adamache le propune celor mici retete sarate si dulci pe gustul lor si, pe deasupra, usor de pregatit. Prezinta lista de ingrediente si explica pas cu pas modul de preparare si de servire al bunatatilor. In plus, isi condimenteaza retetele cu sfaturi si trucuri delicioase. Aceasta fascinanta calatorie culinara nu ar fi completa fara ilustratiile color semnate de Marina Plantus.

Din cuprins:
Mini-pizza rapida
Tartine Gargarita
Hamburger de curcan
Acadele de banane si ciocolata
Dorayaki – clatite japoneze
  • Retete pentru micile gospodine - Laura Adamache

Laura Adamache este unul dintre cei mai indragiti bloggeri culinari si autoarea unei serii de carti de retete de mare succes. S-a nascut in Bucuresti pe 4 august 1976 si a mostenit de la parinti cele doua pasiuni ale sale: gatitul si fotografia. A absolvit Facultatea de Geologie si Geofizica din cadrul Universitatii din Bucuresti, fiind de profesie inginer geolog. Momentan locuieste in Italia impreuna cu sotul ei si isi dedica timpul numeroaselor proiecte culinare.Este pasionata de retetele traditionale romanesti, dar si de bucataria italiana, pe care o iubeste in mod deosebit. Pregateste cu drag si bunatati specifice altor bucatarii internationale. Blogul ei se bucura de o mare popularitate si ofera nelimitate surse de inspiratie pentru gurmanzi. Motto-ul Laurei este: „Invata sa fii un om de valoare, si nu neaparat un om de succes!”. www.lauraadamache.ro

Transformati bucataria in locul de joaca preferat!

Din cuprins:
Mini-pizza rapida