Propuneri manuscrise: info@editurauniversitara.ro:  0745 204 115

Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 / Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Corint Rebelii noptii. Volumul I - Brigid Kemmerer

74,90 Lei 63,67 Lei

Editura: Corint

Autor: Brigid Kemmerer

Anul publicării: 2024

ISBN: 978-606-088-463-7

Stoc limitat
Cod Produs: 9786060884637 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Cuvant inainte
Kandala este in pragul dezastrului. Conflictele dintre diferitele sectoare ale regatului s-au inmultit de cand o boala misterioasa a inceput sa faca ravagii, iar singurul leac cunoscut, un elixir preparat din petale de Floarea‑Lunii, este limitat. Regele reuseste sa pastreze o pace firava, conducandu-si supusii cu o mana de fier.

In Tinuturile Salbatice, ucenica apotecara Tessa Cade si cel mai bun prieten al ei, Wes, s-au saturat sa fie doar martori la suferinta semenilor lor. Noapte de noapte, cei doi isi risca vietile pentru a fura petale de Floarea‑Lunii si a pregati din ele medicamentul salvator, pe care il distribuie celor sarmani – numai ca nu este suficient.

Zvonurile cum ca leacul nu mai are efectul stiut, dar si vestile despre revolta care sta sa izbucneasca, precum si o fapta plina de cruzime a Legiuitorului Regelui o aduc pe Tessa in pragul disperarii. Astfel, tanara hotaraste sa incerce imposibilul, mai exact sa se furiseze in palatul regal. Ceea ce descopera aici insa o determina sa se intrebe daca este oare posibil sa salveze Kandala fara a o distruge mai intai.
Brigid Kemmerer este autoarea romanelor Letters to the Lost si More Than We Can Tell, a seriei Elementals si a romanului mystery/paranormal Thicker Than Water. S-a nascut in Omaha, Nebraska, desi parintii ei au inceput s-o plimbe pe tot cuprinsul Statelor Unite, din desertul ce inconjoara orasul Albuquerque, New Mexico, pana pe malul lacului, in Cleveland, Ohio, oprindu-se adesea pe drum. Brigid s-a stabilit acum in apropiere de Annapolis, Maryland, impreuna cu sotul si copiii.

Un regat distrus de coruptie.

Un suveran disperat sa pastreze unitatea.

O tanara hotarata sa riste totul pentru a fi in prima linie a revoltei…

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

0745 200 718 0745 200 357 vanzari@editurauniversitara.ro

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!