Propuneri manuscrise: info@editurauniversitara.ro:  0745 204 115

Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 / Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Corint Primele mele versuri, poezii si cantecele

49,90 Lei 42,42 Lei

Editura: Corint

Anul publicării: 2013

ISBN: 978-973-12850-6-1

Cod Produs: 9789731285061 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Download (1)
  • Cuvant inainte
Aceasta carte minunat ilustrata de Walter Riess – unul dintre cei mai importanti ilustratori de carte din Romania — reuneste versuri, poezii si cantecele cunoscute de cei mai multi dintre noi, parinti sau bunici. Sunt adunate intr-un singur volum cele mai frumoase dintre ele, numai bune de impartasit cu copiii de peste 2 ani. Acestea fac parte din mostenirea noastra, ne-au fost spuse de catre bunici, parinti sau le-am invatat la gradinita. Acum, este timpul sa le redescoperiti si sa le transmiteti mai departe, bucurandu-va impreuna cu copiii vostri de fiecare pagina.

Din cuprins:

• Catelus cu parul cret • Zdreanta (Tudor Arghezi) • Pisicuta, pis, pis, pis • Cutu-cutu, na, Grivei • Oac, oac, ce petrecere frumoasa • Ratustele mele • Rica nu stia sa zica • Avion cu motor • Gandacelul (Elena Farago) • Vine, vine primavara • Primavara (Vasile Alecsandri) • In padurea cu alune • Ceata lui Pitigoi • Alunelu • Puisorul cafeniu (Otilia Cazimir) • Gospodina (Otilia Cazimir) • Iepuras coconas • Infloresc gradinile (St. O. Iosif) • Vine ploaia (George Cosbuc) • Catelusul schiop (Elena Farago) • Un elefant se legana • Melc, melc codobelc • Taranul e pe camp • Gargarita, rita • A zis mama ca mi-o da …si multe altele.
  • Primele mele versuri, poezii si cantecele

Din cuprins:

www.editurauniversitara.ro

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

0745 200 718 0745 200 357 vanzari@editurauniversitara.ro

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!