Editura Storia Books Nisipurile din Arawiya. Volumul II. Descatusarea stelelor - Hafsan Faizal

Editura: Storia Books

Autor: Hafsan Faizal

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-9072-57-8

Cod Produs: 9786069072578 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Al doilea volum al seriei NISIPURILE DIN ARAWIYA, continuarea romanului de succes PE URMELE FLACARII, New York Times bestseller.

Din venele lui izvora intuneric.
Din oasele ei sangera putere.
Batalia de pe Sharr a luat sfarsit. Altair a fost capturat, dar Zafira, Nasir si Kifah se indreapta spre Fortareata Sultanului, hotarati sa duca la implinire planul initiat de acesta: sa inapoieze inimile Surorilor Vesniciei minaretelor din fiecare califat, daruind in sfarsit magie intregii Arawiya. Dar resursele lor sunt imputinate, la fel si aliatii, iar regatul freamata de teama, asteptand intoarcerea Leului Noptii.

Pe cand zumra pune la cale infrangerea celui mai intunecat dusman al Arawiyei, Nasir lupta pentru a stapani magia din sangele sau. Trebuie sa-si caleasca puterea, s-o manuiasca atat impotriva Leului, cat si a tatalui sau, captiv sub stapanirea lui. Zafira infrunta un intuneric cu totul aparte, care fierbe inauntrul ei din cauza legaturii cu Jawaratul – vocile acestuia ii murmura neincetat, aducand-o in pragul nebuniei si la marginea unui haos pe care nu indrazneste sa-l dezlantuie. In ciuda circumstantelor, Zafira si Nasir se trezesc prinsi intr-o dragoste pe care nu ar suporta sa o piarda… Dar timpul e pe sfarsite, iar restaurarea ordinii impune sacrificii drastice.

Din venele lui izvora intuneric.
Din oasele ei sangera putere.