Propuneri manuscrise: info@editurauniversitara.ro:  0745 204 115

Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 / Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Corint Lamai, carti si prieteni - Jo Cotterill

38,00 Lei 32,30 Lei

Editura: Corint

Autor: Jo Cotterill

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-793-320-8

Cod Produs: 9786067933208 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Download (1)
  • Cuvant inainte
Lamai, carti si prieteni este povestea emotionanta a lui Calypso, fetita care invinge durerea provocata de absenta mamei cu ajutorul magiei lecturii si al prieteniei, cucerind inimile cititorilor de pretutindeni. Volumul a castigat in 2017 mai multe premii: Oxfordshire Book Award, Stockport Children’s Book Award si Tower Hamlets Book Award.

Calypso poate fi vazuta de obicei singura, cu nasul in carti. Dar, din ziua in care in clasa ei isi face aparitia o noua colega, Mae, la randul ei pasionata de citit si de scris povestiri, intre cele doua fete se leaga o prietenie stransa. Locuinta lui Mae este agitata, vesela si galagioasa – cum, de altfel, este si ea –, iar din cauza asta lui Calypso ii place sa-si petreaca timpul acolo.

Dupa moartea mamei lui Calypso, tatal ei se transformase intr-un om retras si distant. Dar, in clipa in care descopera tristul secret ascuns in biblioteca acestuia, Calypso isi da seama ca ceva nu este deloc in regula.

Va reusi Calypso sa rescrie povestea familiei sale si sa ii ofere un final fericit?
  • Lamai, carti si prieteni - Jo Cotterill

JO COTTERILL scrie carti si pentru copii, si pentru oameni mari. A publicat peste douazeci de titluri, primind pentru unele numeroase premii literare. Lui Jo ii face placere sa viziteze scoli si sa vorbeasca despre carti si despre citit. De asemenea, ii place sa deseneze si sa compuna muzica atunci cand nu isi petrece timpul cu sotul si cu cele doua fiice ale ei.

www.editurauniversitara.ro

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

0745 200 718 0745 200 357 vanzari@editurauniversitara.ro

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!