Propuneri manuscrise: info@editurauniversitara.ro:  0745 204 115

Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 / Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Corint Lady Fortune. Volumul II. Nume de cod: Vanatorul - Chloe Gong

79,90 Lei 67,92 Lei

Editura: Corint

Autor: Chloe Gong

Anul publicării: 2024

ISBN: 978-606-088-482-8

Stoc limitat
Cod Produs: 9786060884828 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Cuvant inainte
Iarna se prelungeste in Shanghai in 1932, iar amenintarea invaziei japoneze e mai reala ca niciodata.

Rosalind Lang a suferit cea mai rea soarta posibila pentru un spion: a fost data in vileag. Haituita de jurnalisti hotarati sa afle mai multe despre celebra Lady Fortune, Rosalind abia si-a parasit dormitorul in ultimele cateva saptamani, calculandu-si urmatoarele miscari dupa ce Orion a fost luat, iar amintirile despre ea i-au fost sterse. Desi casatoria lor a fost falsa, absenta lui o doare mai mult decat orice rana fizica, asa ca Rosalind jura ca nu-si va gasi odihna pana nu-l va recupera.

Cum insa identitatea ei nu mai e niciun secret pentru nimeni, sarcina este aproape imposibila. Singura modalitate de a parasi orasul si de a-l salva pe Orion este sub pretextul unui turneu national. Tinerei ii este usor sa-si convinga superiorii ca mediul rural are nevoie de unitate mai mult ca oricand, si cine sa fie mai potrivit pentru aceasta misiune decat o nemuritoare? Doar ea ar putea sa starneasca in sufletele oamenilor de rand sentimentul mandriei nationale si dorinta de a rezista in fata dusmanilor!

Cand turul capata o turnura gresita, tot ceea ce stia candva Rosalind este aruncat in aer. Refugiind-se in afara Shanghaiului, spioana constata ca vechi fantome ies la iveala, iar adversarii cauta sa ii prinda in mreje pe aliati. Pentru a-l salva pe Orion, tanara trebuie sa gaseasca rapid un remediu pentru inventia mamei lui si sa fereasca aceasta arma chimica periculoasa de mainile invadatorilor. Timpul se scurge prea repede insa, iar daca Rosalind da gres, atunci va pierde tot ce conteaza pentru ea – pe Orion, dar si China.
Chloe Gong este autoarea fenomenului Shanghaiul secret (care include seriile Aceste patimi zbuciumate si Lady Fortune) si a trilogiei Flesh & False Gods. Cartile sale au fost traduse in peste 20 de limbi si au fost prezentate in publicatii precum The New York Times, People, Forbes s.a. Nascuta in Shanghai si crescuta in Auckland, Noua Zeelanda, scriitoarea locuieste acum la New York, unde se preface a fi o persoana adulta adevarata. Despre Chloe se stie ca apare in mod misterios atunci cand cineva rosteste de trei ori in fata unei oglinzi „Romeo si Julieta este una dintre cele mai bune piese ale lui Shakespeare si nu merita sa fie atat de denigrata de cultura pop”. O poti gasi pe Twitter, Instagram si TikTok sub numele @TheChloeGong sau poti intra pe site-ul ei, TheChloeGong.com.

„Miza e mai mare ca niciodata, iar personajele trebuie sa aleaga cu atentie in cine sa aiba incredere in aceasta incredibila cursa contracronometru daca vor sa-si salveze prietenii, familia si tara.” Kirkus Reviews

„Incheierea geniala a seriei SHANGHAIUL SECRET, cu rasturnari de situatie incredibile si un final care ii va multumi pe deplin pe cititori!” Magical Reads

„Tradare, lupta si iubire!” Sifa Elizabeth Reads

„Iubitorii lui Shakespeare (asa, ca mine) vor regasi in aceasta carte elemente care le vor aminti de piesa de teatru Cum va place. Ador faptul ca povestile lui Gong au ca sursa de inspiratie operele lui Shakespeare, dar raman in acelasi timp originale si proaspete.” One Book More

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

0745 200 718 0745 200 357 vanzari@editurauniversitara.ro

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!