Editura Leda Edge Intre doua iubiri - Taylor Jenkins Reid

Anul publicării: 2024

ISBN: 978-606-088-432-3

Cod Produs: 9786060884323 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
La 20 de ani, Emma Blair se casatoreste cu Jesse, iubitul ei din liceu. Cei doi isi construiesc impreuna o viata care nu corespunde asteptarilor parintilor sau ale oamenilor din oraselul lor natal din Massachusetts. Emma si Jesse calatoresc prin toata lumea, traind la maximum si profitand de orice aventura le iese in cale.

In ziua cand ar fi trebuit sa isi sarbatoreasca prima aniversare a nuntii, Jesse, aflat intr-un elicopter deasupra Pacificului, dispare. Pur si simplu, dispare pentru totdeauna!

Emma renunta la slujba si se muta din nou in orasul natal, intr-o incercare de a-si recapata echilibrul. Dupa o vreme, tanara, ajunsa acum la 30 de ani, il intalneste din intamplare pe vechiul ei prieten, Sam, si, fara sa vrea, se indragosteste din nou. Cand Emma si Sam se logodesc, femeia simte ca a primit o noua sansa la fericire.

Asta pana cand Jesse este gasit. Barbatul a supravietuit accidentului de elicopter si in toti anii acestia a incercat sa se intoarca acasa, la nevasta lui. Trezindu-se aproape peste noapte cu un sot si un logodnic, Emma trebuie sa-si dea seama cine este si ce isi doreste de la viata, incercand in acelasi timp sa-i protejeze pe cei pe care ii iubeste.

Care dintre cei doi barbati este iubirea ei adevarata? Si ce inseamna sa iubesti cu adevarat? Emma stie ca trebuie sa-si asculte inima, doar ca nu este sigura ce ii comunica aceasta.

Taylor Jenkins Reids-a nascut in Acton, Massachusetts,si a cochetat cu literatura inca din liceu. Inainte de a se dedica in totalitate scrisului, a lucrat in industria cinematografica. Este autoarea mai multor romane de succes, printre care Fericiti pentru totdeauna?, Poate intr-o alta viata si Uniti pe vecie. Bestsellerul Cei sapte soti ai lui Evelyn Hugo este in curs de adaptare pentru a deveni un film de lungmetraj produs de Netflix, iar Daisy Jones & The Six (cu Sam Claflin si Riley Keough in rolurile principale) a fost ecranizat intr-un serial Prime Video, produs de Reese Witherspoon. Volumele Scandalul din Malibu si Carrie Soto se intoarce vor fi, de asemenea, ecranizate. In prezent, scriitoarea locuieste in Los Angeles impreuna cu sotul ei, fiica si cainele lor. Pentru a afla mai multe informatii despre autoare, intra pe taylorjenkinsreid.com.

Autoarea bestsellerului Cei sapte soti ai lui Evelyn Hugo le ofera cititorilor o noua si uluitoare poveste de dragoste despre o femeie silita sa aleaga intre sotul pe care il credea mort si logodnicul care a ajutat-o sa redescopere frumusetea vietii in perioada de „vaduvie”.

Desemnata cea mai buna carte a verii de Cosmopolitan, InStyle, Redbook, Us Weekly, PopSugar, BuzzFeed, Bustle, Brit+Co, Parade.

One True Loves – un film din 2023, cu Phillipa Soo, Simu Liu si Luke Bracey in rolurile principale.