Editura Didactica Publishing House Cum sa dezvolti o memorie de geniu - Dominic O'Brien

Editura: Didactica Publishing House

Autor: Dominic O'Brien

Pagini: 88+50 jetoane+1 harta

Anul publicării: 2018

ISBN: 978-606-683-871-9

Cod Produs: 9786066838719 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
De 8 ori campion mondial la concursurile de memorare, Dominic O'Brien ofera un sistem complet si interactiv de memorare cu jetoane, o harta a calatoriei memoriei, precum si o carte introductiva foarte utila.

Antreneaza-ti mintea si vezi cum puterea sa de stocare, de memorare si de rememorare se imbunatateste pe zi ce trece.

Dominic O'Brien este renumit pentru caracteristicile fenomenale ale memoriei sale si pentru faptul ca a pacalit sistemele cazinourilor din Las Vegas la jocul Black Jack. A castigat de 8 ori Campionatul Mondial de Memorare, detine numeroase recorduri mondiale si a fost numit Creierul Anului in anul 1994 si Mare Maestru al Memoriei de Brain Trust of Great Britain. Este presedintele Consiliului Mondial pentru Sporturile Mintii.

Acest kit contine:
- 50 de jetoane cu trucuri si tehnici pentru memorie
- O harta a calatoriei memoriei pentru practicarea minunatei Metode a Calatoriei
- Un ghid de 88 de pagini cu ajutorul caruia sa-ti antrenezi creierul sa memoreze lucruri, numere, nume, fete, discursuri si multe, multe altele.

Acest kit contine:
- 50 de jetoane cu trucuri si tehnici pentru memorie