Editura Leda Edge Crima perfecta. Volumul II. Fata cuminte, razbunare crunta - Holly Jackson

Editura: Leda Edge

Autor: Holly Jackson

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-951-910-3

Cod Produs: 9786069519103 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Pip nu mai e detectiv de ocazie.

Cu ajutorul iubitului ei, Ravi, adolescenta a lansat un podcast despre uciderea lui Andie Bell si a lui Sal Singh, caz pe care l-au anchetat impreuna cu un an in urma. Cu toate ca serialul se bucura de mare succes, Pip jura ca a terminat-o pentru totdeauna cu joaca de-a investigatorul neobosit si plin de zel. Socoteala de acasa, insa, nu se potriveste cu cea din targ, caci fata va fi nevoita sa isi calce promisiunea chiar mai curand decat isi imagina. Asta, pentru ca Jamie Reynolds, fratele mai mare al prietenului ei, Connor, dispare fara urma chiar in noaptea in care orasul tine sa marcheze in mod public sase ani de la moartea lui Andie si a lui Sal. Cum politia nu face nici cel mai mic efort pentru a-l gasi pe Jamie, Pip hotaraste sa se implice. Ancheta e dificila si plina de neprevazut, iar adolescenta descopera alte cateva secrete intunecate ale orasului. Va izbuti insa Pip sa dea de urma lui Jamie inainte de a fi prea tarziu?

„Cu siguranta, nenumaratii admiratori ai podcasturilor despre crime care s-au petrecut in realitate se vor opri asupra acestei carti si nu vor fi deloc dezamagiti.ˮ The Bulletin

„Un thriller diabolic de bine ticluit, care m-a silit sa fac supozitii, doar pentru a-mi demonstra ca m-am inselat pana in ultima clipa.ˮ Laura Purcell, autoarea bestsellerului The Silent Companions

„Intunecat, periculos si cu o intriga complicata; inima mi-a sarit din piept [...] Holly Jackson este un nume de care vom mai auzi, sunt sigura de asta!ˮ Laura Steven, autoarea romanului The Exact Opposite of Okay

„Un thriller cu adevarat modern, care te tulbura!” Kirkus Reviews
  • Crima perfecta. Volumul II. Fata cuminte, razbunare crunta - Holly Jackson

HOLLY JACKSON a inceput sa inventeze povesti la o varsta frageda si a scris primul sau roman la doar 15 ani. Adora cartile, jocurile pe calculator si documentarele politiste care ii permit sa isi puna la incercare calitatile de detectiv particular. Locuieste in capitala Marii Britanii, iar distractia ei preferata este depistarea greselilor de ortografie de pe indicatoarele rutiere.

Pip nu mai e detectiv de ocazie.

„Un thriller cu adevarat modern, care te tulbura!” Kirkus Reviews