Editura Niculescu Cealalta sora Bennet - Janice Hadlow

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-38-0785-5

Cod Produs: 9786063807855 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
„Fanii lui Jane Austen sunt incantati... O poveste exceptionala, o adevarata incantare!”

Helen Simonson, autoarea romanelor bestseller New York Times,
Major Pettigrew's Last Stand si The Summer Before the War

„O noua versiune captivanta a unei lumi familiare. Vei fi innebunit sa afli daca lui Mary, la urma urmei, i se va permite – sau isi va permite – un final fericit.”

Jo Baker, The Guardian

„Daca ai crezut ca Mary, sora tocilara din Mandrie si prejudecata, a fost prea plictisitoare pentru a-si justifica propriul roman, mai gandeste-te o data: in cartea lui Janice Hadlow, sora fara viitor primeste in sfarsit putin respect - si poate chiar iubire.

O, The Oprah Magazine

„Absolut magic! Este o minune ca Cealalta sora Bennet este primul roman al lui Janice Hadlow. Scrisul ei este elegant si ironic, iar povestea este captivanta... Veti fi surprinsi ca nu o cititi, de fapt, pe Jane Austen.”

BookPage

„Cealalta sora Bennet este o lectura fascinanta, prietenoasa si reconfortanta – perfecta intr-o noapte de iarna."

The Sun
  • Cealalta sora Bennet - Janice Hadlow