Propuneri manuscrise: info@editurauniversitara.ro:  0745 204 115

Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 / Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Corint Cautatorii Tinutului Salbatic. Volumul II. Legenda Tinutului - Alexandra Ott

59,90 Lei 50,92 Lei

Editura: Corint

Autor: Alexandra Ott

Anul publicării: 2024

ISBN: 978-973-128-885-7

Cod Produs: 9789731288857 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Cuvant inainte
Visul ei de a fi Cautatoare s-a implinit, iar acum Bryn este nerabdatoare sa infrunte prima provocare oficiala, alaturi de bunul sau prieten, Cautatorul Ari – sa ii ajute pe cei din consiliu sa protejeze creaturile magice din Tinut. Cand Tinutul este amenintat de un stravechi pericol – o molima care poate distruge tot ceea ce consiliul a fagaduit sa protejeze –, Bryn jura ca va face tot ce ii sta in putere sa gaseasca un leac.

Insa, imediat ce Bryn incearca sa dea glas ideilor sale, simte ca restul Cautatorilor, inclusiv Ari, se intorc impotriva ei. Fata este atunci nevoita sa ia in propriile maini soarta Tinutului devastat de molima, asumandu-si riscuri enorme. Iar cand acestea ii pun viata in pericol nu numai ei, ci si Liljei, dragonului mult iubit de Ari, Bryn se vede nevoita sa faca o alegere dificila.

Va reusi Bryn sa isi salveze viata si sa isi scape prietenii si Tinutul de la o soarta de neinchipuit?
Alexandra Ott scrie fictiune pentru cititorii tineri, categorie in care se inscriu inclusiv romanul sau de debut, Rules for Thieves, si continuarea acestuia, The Shadow Thieves.

A absolvit cursurile Universitatii din Tulsa, iar acum lucreaza ca redactor independent.

In timpul liber, ii place sa manance multa ciocolata si sa citeasca orice carte ii pica in mana. Locuieste in Oklahoma, impreuna cu micul si adorabilul sau stapan canin. Vizitati-o online la adresa: www.alexandraott.com

Un roman fantasy despre importanta perseverentei, despre compasiune si puterea prieteniei.

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

0745 200 718 0745 200 357 vanzari@editurauniversitara.ro

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!