Propuneri manuscrise: info@editurauniversitara.ro:  0745 204 115

Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 / Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Corint Casa Winterborne. Razbunare si curaj - Ally Carter

39,90 Lei 33,92 Lei

Editura: Corint

Autor: Ally Carter

Anul publicării: 2024

ISBN: 978-973-128-905-2

Stoc limitat
Cod Produs: 9789731289052 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Download (1)
  • Cuvant inainte
Cand April, o fetita de unsprezece ani, se alatura grupului de copii care locuiesc la Casa Winterborne, stie ca n-o sa ramana acolo pentru mult timp. Pana la urma, nu si-a dorit sa traiasca intr-un castel imens si infricosator, alaturi de niste pusti orfani care nu inteleg ca ea este diferita. Insa mama ei are sa se intoarca s-o ia, peste putin timp, si tot ce trebuie sa faca April pana atunci este sa gaseasca indiciile pe care aceasta i le-a lasat prin castel.

Curand, descopera ca Winterborne nu este o casa ca toate celelalte: ascunde o multime de secrete, precum misterul mostenitorului disparut, o legenda infioratoare si enigma unei chei despre care nu se stie ce poate deschide. Cum pericolul pandeste la fiecare colt al castelului, April si prietenii ei trebuie sa faca echipa, ca sa elucideze misterele familiei Winterborne, inainte sa piarda definitiv singurul loc pe care il considera acasa.
  • Casa Winterborne. Razbunare si curaj - Ally Carter

Pe adevaratul ei nume Sarah Leigh Fogleman, s-a nascut in 1974 in Oklahoma.

A urmat cursurile Universitatii de Stat din Oklahoma si ale Universitatii Cornell.

Prima ei carte a fost un roman chick lit, Cheating at Solitaire (2005), a carui continuare, Learning to Play Gin, a aparut in 2006. Tot in 2006 a fost publicat si primul ei roman pentru adolescenti, Daca ti-as spune ca te iubesc, ar trebui sa te omor, cel dintai volum din seria Fetele Gallagher, ce are ca subiect aventurile dintr-o scoala de spioane, Colegiul Gallagher.

O alta serie pentru adolescenti, din care au aparut deja trei volume, se numeste Heist Society si are in centrul ei o afacere de familie specializata in…furturi.

Cartile lui Ally Carter au fost publicate in peste douazeci de tari, aparand pe listele de bestselleruri ale New York Times, USA Today, Wall Street Journal, precum si Barnes and Noble, IndieBound si Bookscan.

O combinatie de umor, personaje unice, aventura si mister, cu intorsaturi de situatie si prietenii surprinzatoare.

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

0745 200 718 0745 200 357 vanzari@editurauniversitara.ro

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!