Editura Gama Junior Carte de colorat si activitati de logica

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-902-614-4

Cod Produs: 9786069026144 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Cartea de colorat si activitati de logica urmareste dezvoltarea abilitatii copilului de a face deductii logice si de a rezolva probleme, dar intr-un mod amuzant, care sa-l captiveze.

Colectia EduColor este destinata prescolarilor si urmareste imbinarea activitatilor de invatare cu indeletnicirea preferata a copiilor: coloratul!

In aceasta serie veti gasi carti de colorat si activitati care dezvolta gandirea logica si puterea de concentrare, imbunatatesc motricitatea fina si ajuta la invatarea literelor si a numerelor pana la zece.

Cartea il va ajuta pe copil sa coloreze si sa faca diferite asocieri intre elemente, pe baza unor criterii date, antrenandu-i in acelasi timp logica. Activitatile sunt potrivite pentru copiii de 4-5 ani.

Din aceeasi colectie mai fac parte: • Carte de colorat si activitati cu litere • Carte de colorat si activitati de concentrare • Carte de colorat si activitati cu numere • Carte de colorat si activitati amuzante • Carte de colorat si activitati cu semne grafice Descopera si restul volumelor din colectia de Carti educative pentru copii.