Editura Leda Edge Atingerea lui Juliette. Volumul VI. Imagineaza-ma - Tahereh Mafi

Editura: Leda Edge

Autor: Tahereh Mafi

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-9740-91-0

Cod Produs: 9786069740910 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Degetele tremura.

Florile mor.

Soarele palpaie, iar stelele se sting.

Te afli intr-o incapere, o garderoba, intr-o pivnita, fara cheie...

Se aude doar o voce care iti spune

Omoara-ma

Juliette Ferrars.

Ella Sommers.

Care este adevarul si care minciuna?

Acum, ca Ella stie cine este Juliette si pentru ce a fost creata, lucrurile au devenit si mai complicate. In vreme ce incearca sa inteleaga ceva din trecutul care o bantuie si priveste catre un viitor mai incert ca niciodata, linia fina dintre corect si gresit – dintre Ella si Juliette – se estompeaza. Cum vechii dusmani pandesc in umbre, se prea poate ca Ella sa nu mai fie stapana propriului destin.

Pentru Restauratie, ziua judecatii se aproprie, dar exista posibilitatea ca Ella sa nu poata alege de partea carei tabere va fi nevoita sa lupte.

„In parte poveste cu caracter moralizator, in parte poveste de dragoste abundand in detalii picante, volumul acesta cu siguranta va fi pe gustul cititorilor care adora actiunea si aventura.” Kirkus Reviews
Tahereh Mafi s-a nascut in 1988, intr-un orasel din statul american Connecticut, fiind mezina unei familii de imigranti iranieni. A absolvit Universitatea Soka din Aliso Viejo, California, si vorbeste opt limbi straine. A calatorit in toata lumea, petrecandu-si un semestru la Barcelona, unde a avut posibilitatea sa studieze literatura spaniola. Pe langa seriile „Atingerea lui Juliette” si „Un regat intretesut”, a mai publicat doua romane pentru copii, Furthermore (Corint Junior, 2018) si Whichwood, si doua pentru adolescenti, Oceanul care ne desparte (Leda Edge, 2019) si An Emotion of Great Delight (in pregatire la Leda Edge). Tahereh isi petrece mare parte din timp cu o supradoza de cofeina la indemana si cu nasul intr-o carte.

O puteti gasi on-line la @TaherehMafi si pe www.taherehbooks.com.

Finalul exploziv al seriei care a fermecat milioane de cititori din intreaga lume!