Urmarire comenzi Persoane fizice / Vanzari: 0745 200 718 / 0745 200 357 /// Comenzi Persoane juridice: 0721 722 783

Editura Didactica Publishing House 30 de activitati pentru dezvoltarea increderii copiilor - Gilles Diederichs

28,00 Lei

Editura: Didactica Publishing House

Autor: Gilles Diederichs

Anul publicării: 2020

ISBN: 978-606-048-223-9

Cod Produs: 9786060482239 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Adauga la Favorite Cere informatii
  • Cuvant inainte
O unealta indispensabila pentru a va ajuta copilul sa fie constient de propria valoare!

Descoperiti adevaratele solutii sub forma de jocuri pentru a incuraja luarea deciziilor de catre copilul dumneavoastra si pentru a favoriza raporturile sale cu cei din jur: sofrologie, terapie prin muzica, ateliere de creatie literara, terapie prin arta, yoga.

Autorul propune 30 de activitati amuzante, clasate pe teme, pentru a te simti bine in propria piele si pentru a indrazni sa te implici si sa te distrezi in acelasi timp.
- Creativitate
- Responsabilizare
- Comunicare
- Relaxare

Pe prima parte a fisei: beneficiile activitatii le sunt explicate parintilor.
Pe verso: se gasesc explicate etapele jocului pentru copii.

Gilles Diedrichs este un terapeut prin muzica si sofro-reflexolog. De peste 20 de ani, le preda celor care lucreaza cu copiii tehnici de relaxare, meditatie si de concentrare destinate copiilor.

- Creativitate
- Responsabilizare
- Comunicare
- Relaxare

Pe prima parte a fisei: beneficiile activitatii le sunt explicate parintilor.
Pe verso: se gasesc explicate etapele jocului pentru copii.

www.editurauniversitara.ro

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.

Compara produse

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!