Editura Didactica Publishing House 30 de activitati pentru a gestiona furia si capriciile - Gilles Diederichs

Editura: Didactica Publishing House

Autor: Gilles Diederichs

Anul publicării: 2019

ISBN: 978-606-683-977-8

Cod Produs: 9786066839778 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
O unealta indispensabila pentru a surmonta cosmarul parintilor!

Descoperiti adevarate solutii sub forma de jocuri, pentru a aplana tensiunile si conflictele care sunt pe punctul de a se naste: tehnici de respiratie, yoga, terapie prin arta, sofrologie, ateliere de scriere. Autorul propune 30 de activitati amuzante, clasate pe teme, pentru a calma situatiile explozive si pentru a permite o comunicare mai buna prin intermediul jocului!

- Creativitate
- Comunicare
- Motricitate
- Relaxare

Pe prima parte a fisei: beneficiile activitatii le sunt explicate parintilor.
Pe verso: se gasesc explicate etapele jocului pentru copii

Gilles Diedrichs este un terapeut prin muzica si sofro-reflexolog. De peste 20 de ani le preda celor care lucreaza cu copiii tehnici de relaxare, de meditatie si de concentrare destinate copiilor.
O unealta indispensabila pentru a surmonta cosmarul parintilor!

- Creativitate
- Comunicare
- Motricitate
- Relaxare

Pe prima parte a fisei: beneficiile activitatii le sunt explicate parintilor.
Pe verso: se gasesc explicate etapele jocului pentru copii