Editura Pro Universitaria Etica si integritate academica. Editia a II-a, revazuta si adaugita - Elena Emilia Stefan

Editura: Pro Universitaria

Autor: Elena Emilia Stefan

Editia: a 2-a, revizuita si adaugita

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-26-1419-5

Cod Produs: 9786062614195 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
In editia a II-a a cursului de ,,Etica si integritate academica” s-a pastrat aceeasi structura ca si la prima editie, insa continutul lucrarii a fost revazut, acesta fiind supus unui amplu proces de sinteza si actualizare, cu accent pe aplicabilitatea practica a conceptelor.

Lucrarea se adreseaza deopotriva studentilor de la toate ciclurile de invatamant: licenta, masterat, doctorat ale tuturor facultatilor, indiferent de specializare, cercetatorilor dar si cadrelor didactice care pot gasi in aceasta lucrare informatii actuale, utile atat pentru cultura generala cat si pentru desfasurarea propriei activitati in mediul academic ori de cercetare stiintifica dar si in afara acestuia, in acord cu normele de etica si deontologie profesionala.

Legislatia consultata si utilizata la editia a II-a a prezentei lucrari este actualizata la data de 01.09.2021.
  • Etica si integritate academica. Editia a II-a, revazuta si adaugita - Elena Emilia Stefan

Studii

Absolventa a Institutului de Drept si Relatii Internationale „Nicolae Titulescu” (1993-1997), a obtinut diploma de licenta la Universitatea din Bucuresti, Facultatea de Drept si cea de master in domeniul „Drept al Afacerilor” la Universitatea „Nicolae Titulescu”, Facultatea de Drept (2005-2006). A continuat studiile doctorale la Universitatea „Nicolae Titulescu”, Facultatea de Drept (2010-2013).

Publicatii

Autor a numeroase lucrari si studii de specialitate: peste 5 carti de specialitate, de drept administrativ, peste 20 de alte activitati de cercetare stiintifica/prelegeri/participari la conferinte etc., peste 35 de articole publicate in revistele de specialitate.