Editura Curtea Veche Trezirea. Mindfulness si alte practici spirituale - Dr. Wayne W. Dyer

Editura: Curtea Veche

Autor: Wayne W. Dyer

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-44-1149-5

Cod Produs: 9786064411495 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
In vremurile tulburi de azi, cand criza – sanitara, economica si sociala – te copleseste, lectiile de viata ale „parintelui motivatiei“, la fel de actuale ca in momentul conceperii lor, raspandesc o asteptata raza de speranta. Indemnandu-te sa privesti imaginea in perspectiva, Dyer iti arata cum sa declansezi in interiorul tau o transformare profunda care iti va readuce linistea sufleteasca.

Aceasta noua carte de intelepciune a lui Dr. WAYNE W. DYER, renumitul autor de bestsellere, bazata pe prelegerile sale din anii 1990 si 2000, ofera instrumentele spirituale pentru a transcende circumstantele actuale. Vei deveni constient de puterea existenta in tine, care te va ajuta sa iti modifici procesul de gandire, sa te eliberezi de atasamentul iluzoriu de bunurile lumesti si sa iti temperezi egoul.
  • Trezirea. Mindfulness si alte practici spirituale - Dr. Wayne W. Dyer

Dr. Wayne W. Dyer (1940‒2015) a fost un psiholog, scriitor si conferentiar de renume mondial in domeniul dezvoltarii personale. Cu un doctorat in consiliere educationala obtinut la Wayne State University din Michigan, a fost o vreme profesor asociat la St. John’s University din New York.

Dr. Dyer semneaza 40 de carti, peste jumatate dintre ele fiind incluse de-a lungul timpului in topul revistei The New York Times. Printre bestsellerurile sale se numara Esti ceea ce gandesti, Puterea intentiei si Mi-e limpede acum, traduse in limba romana la Curtea Veche Publishing.

Materialele audio si video de meditatie concepute de dr. Dyer sunt la fel de apreciate, asa cum erau si frecventele sale aparitii in emisiuni de radio si televiziune precum The Today Show, The Tonight Show si Oprah. In 1987, i s-a decernat Premiul Golden Gavel, din partea Toastmasters International, pentru cel mai bun speaker motivational al anului.

Intreaga activitate a lui dr. Wayne W. Dyer, intinsa pe mai bine de patru decenii, i-a adus supranumele de „parintele motivatiei“, fiind considerat totodata initiatorul miscarii self-empowerment din Statele Unite.