Editura Creator De vorba cu tine. Dialog cu Dumnezeu - Cristina Mazilu

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-029-590-7

Cod Produs: 9786060295907 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Se spune ca cel mai bun lucru pe care il poti face pentru cineva este sa-l indrepti spre sine, sa ii oferi intrebarea cat sa-si descopere singur raspunsul. Consider ca aceasta carte ofera intrebarea, iar tot ceea ce urmeaza sunt credintele tale proprii. Te rog sa nu privesti totul ca „batut in cuie”, permite-ti sa vezi fiecare rand atat prin ochii criticului, al realistului, dar si al visatorului.
Pentru mine aceasta carte este o minune cereasca, ii simt fiecare cuvant si sper ca si tu o vei simti astfel. Pana la urma, cu totii suntem in aceeasi infinita cautare a sinelui, indiferent ca o facem constient sau nu, iar randurile acestei carti iti vor arata emotiile tale, poate te vor unge pe suflet, poate te vor pune pe cautare, poate te vor revolta sau iti vor reaminti cine esti. In oricare dintre aceste cazuri, aceasta carte va vorbi despre tine. Este despre tine.
Chiar daca nu o facem constient, inca de mici copii ne purtam gandurile catre ceruri. Dar cand incep acestea sa devina un act constient, o dorinta profunda de intelegere superioara si, poate, una de cocreare?
Primul volum al conversatiilor mele cu Dumnezeu reprezinta acest inceput constient, in care se primeste si imbratiseaza raspunsul din cel mai adanc, disponibil strat al fiintei.