Editura For You Acest Acum este Totul. 21 de meditatii stravechi pentru a te trezi la identitatea ta adevarata. Editia a II-a – Daniel Mitel

Editura: For You

Autor: Daniel Mitel

Editia: a 2-a

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-639-496-3

Cod Produs: 9786066394963 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
21 de meditatii stravechi pentru a te trezi la identitatea ta adevarata
Rod al perioadei de ucenicie a lui Daniel Mitel in Tibet, in mijlocul unei comunitati de calugari budisti, cartea Acest Acum este Totul prezinta invataturile in care a fost initiat autorul de catre maestrii sai tibetani.

Structurata in cinci parti, cartea are o bogata componenta teoretica (invataturi despre deschiderea celui de-al treilea ochi, linistirea mintii, trairea in aici si acum, curatarea trecutului, imageria inimii etc.) si una practica (21 de meditatii cu rolul de a ne ajuta sa atingem iluminarea).

Daniel Mitel este actualul Lider Custode al stravechii Scoli a Inimii, cea mai veche organizatie spirituala de pe Pamant, si prima persoana din epoca moderna care defineste si explica originea sistemului numit Imageria Inimii.
Calator  prin  lume,  Daniel  Mitel  este  unul  dintre  cei  mai  cunoscuti  Maestri  in  arta  meditatiei.  A  lucrat  cu  un  grup  de  maestri  foarte  cunoscuti  din  diferite  scoli  de  meditatie, care isi invata discipolii sa fie in Inima: Osho, Dalai  Lama,  Paramahansa  Prajnananda,  Doamna  Ana,  Di Yu  Ming, Sadhguru, Drunvalo Melchizedek, Jasmuheen.

Daniel a inceput sa predea Meditatia Zen in 1981, iar din 1996 sustine in intreaga lume Atelierul Meditation Day (Ziua Meditatiei). Ca o incununare a unei activitati de peste 20 de ani ca profesor de meditatie, in 2009 Daniel a creat Scoala de Meditatie, la Toronto.

In calitate de Maestru de Arte Martiale (centura neagra 5 DAN), membru al WJKA si Maestru de Tai Chi, Daniel s-a consacrat misiunii de a inspira lumea sa treaca de la violenta la pace si de la manie la iubire. De asemenea, este binecuvantat sa lucreze cu copii, invatandu-i Tai Chi si arta meditatiei.

Drunvalo  Melchizedek  l-a  desemnat  pe  Daniel  membru  in  primul  Consiliu  al  Scolii  Amintirii: Trezirea  Inimii  Iluminate, Daniel predand in intreaga lume cursul Trezirea Inimii Iluminate.

De  asemenea,  Daniel  este  Ambasador  al  Pacii  si  Diplomat al Iubirii in Ambasada Pacii a indragitei autoare Jasmuheen, sustinand ateliere in care preda Programul Stil de Viata Apetisant.

Daniel a participat la programe de televiziune in intreaga lume si este invitat constant sa scrie articole in reviste si publicatii online (Spirit of Ma’at, Collective Evolution etc.).

De-a  lungul  carierei  sale,  Daniel  a  schimbat  viata  a  mii de oameni, adulti si copii deopotriva, menirea sa fiind aceea de a-i ajuta pe oameni sa-si inteleaga legatura intima cu Dumnezeu. Maestru spiritual indragit, Daniel este unul dintre cei mai cunoscuti maestri din lume care arata puterea interioara pe care o poti dobandi folosind iubirea necondi-tionata din inima ta.

Detalii: http://danielmitel.com/