Editura For You Raiurile si Iadurile mintii. Volumul II. Traditia - Imre Vallyon

Editura: For You

Autor: Imre Vallyon

Anul publicării: 2023

ISBN: 978-606-639-527-4

Cod Produs: 9786066395274 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Lucrare premiata cu Ashton Wylie Charitable Trust Book Award si medalia de aur la American Living Now Awards!

Volumul 2 al monumentalei lucrari Raiurile si Iadurile mintii expune fundamentele spirituale comune intregii omeniri, readucand la viata invataturile si practica din traditiile spirituale majore si subliniind rostul lor in contextul marilor transformari din prezent.

Adevarul este vesnic acelasi, dar prezentarea sa trebuie reajustata de la o Epoca la alta, pentru a se potrivi cu noile vibratii ale Epocii care urmeaza. Vechile traditii religioase majore trebuie sa fie reprezentate intr-o noua Lumina (la propriu), intr-o noua modalitate vibratorie, intr-o noua stare de Constienta si Intelegere. Caci in viitor va exista o singura Religie, asa cum exista un singur Dumnezeu, un singur Cosmos, o singura Omenire. Ne aflam acum intr-o perioada de tranzitie.

Iar tu, cautator sau discipol al Caii Eterne, trebuie sa descoperi (daca nu stii deja) in ce stadiu al Caii ai ajuns si ce ai de facut ca sa-ti atingi Obiectivul: Iluminarea, Indumnezeirea, Glorificarea si Unirea cu Divinitatea din interiorul tau.

Fie ca aceasta carte sa te ajute sa iti recuperezi Intelepciunea pierduta, cunoasterea Sinelui tau real si a Divinitatii Adevarate, SINELE Luminos si Etern care este Adevarul, Iubirea si Viata ta Cosmica.

Imre Vallyon
Prin cartile si prelegerile sale, Imre Vallyon ii indruma pe oameni pe calea spre mai multa sanatate, creativitate, succes si, cel mai important, obiectivul final al vietii: gasirea Sinelui Etern. De o natura profund spirituala, Imre s-a cufundat in Yoga, Zen, sufism, catolicism, misticism rasaritean, Tarot, astrologie, numerologie si psihologie. Iubirea, Intelepciunea si Adevarul sunt principiile lui directoare.