Editura Didactica Publishing House Stii cine esti? 25 de teste de personalitate pentru a afla cine esti cu adevarat - Haulwen Nicholas

Editura: Didactica Publishing House

Autor: Haulwen Nicholas

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-048-385-4

Stoc limitat
Cod Produs: 9786060483854 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
De la sistemul Myers-Briggs si Modelul Celor Cinci Factori ai personalitatii la testele amuzante care ne arata ce culoare suntem si care este animalul nostru totemic, pe toti ne fascineaza ideea de a afla mai multe informatii despre cine suntem cu adevarat.

Cartea, frumos ilustrata si scrisa astfel incat sa fie accesibila oricui, include:

• 25 de teste de personalitate, clasice si moderne

• Scurta introducere despre originile fiecarui test

• Analiza detaliata si interpretarea rezultatelor

• Intelegere mai profunda a lucrurilor care ii motiveaza pe oameni in functie de personalitatea lor

• Un mijloc de a-si descoperi trasaturile principale

Cateva dintre testele de personalitate incluse in aceasta lucrare sunt:

• Indicatorul de tip Myers-Briggs

• Eneagrama, un instrument de cunoastere a personalitatii bazat pe existenta a 9 tipuri umane.

• Chestionarul celor 16 factori ai personalitatii

• Cele 12 arhetipuri principale ale personalitatii

• Testul D.I.S.C. (Dominant, Influent, Stabil, Constiincios), cel mai relevant test de personalitate folosit in mediul profesional

Cartea Stii cine esti? poate fi de un real ajutor pentru fiecare persoana in parte, pentru cupluri, familie, prieteni si colegi. Mergi intr-o calatorie a descoperirii de sine sau afla mai multe informatii despre alte persoane din jurul tau.
Haulwen Nicholas, stabilita in Shropshire, Marea Britanie, practica programarea neuro-lingvistica, aplica sistemul Myers Briggs si foloseste aceste tehnici ¬si in cadrul proiectului sau, Mojo Academy, menit sa-i duca pe doritori intr-o calatorie a redescoperirii de sine. Este ambasador al publicatiei Psychologies Magazine.

• 25 de teste de personalitate, clasice si moderne

• Scurta introducere despre originile fiecarui test

• Analiza detaliata si interpretarea rezultatelor

• Un mijloc de a-si descoperi trasaturile principale