Editura Creator Schite si chichite - Constantin-Iulian Tanascu

Anul publicării: 2022

ISBN: 978-606-029-541-9

Cod Produs: 9786060295419 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
„Cand viata deschide cartea cu lectii, nu se rezuma doar la o singura lectie. Are grija sa iti predea exact ce ai nevoie, cat ai nevoie, astfel incat sa inveti usor si sa nu uiti niciodata.”

Prin cumpararea cartii, ai contribuit la o fapta buna!

Talmudul ne invata ca cine salveaza o viata, salveaza lumea intreaga. As merge putin mai departe de aceasta invatatura si as spune ca cine ajuta un copil sa fie educat, salveaza o lume intreaga. De aceea, am ales ca toate incasarile pe care le voi primi din vanzarea acestei carti sa fie folosite pentru achizitionarea de table interactive pentru dotarea scolilor din mediul rural.
Antreprenor social si viitor doctor in economie, Constantin-Iulian Tanascu a reusit sa puna bazele unei asociatii de promovare a Romaniei – Asociatia „Calator prin Romania”. Cu ajutorul acesteia face cunoscute povestile si legendele tarii noastre, atat conationalilor, cat si turistilor straini. A reusit, in mai putin de 4 ani, cu ajutorul colegilor sai, sa marcheze peste 200 de monumente istorice si obiective turistice, cu placute cu cod Q.R. si sa faca accesibile povestile din spatele cladirilor in 5 limbi (dintre care 4 de circulatie internationala). Mai mult decat atat, Iulian a reusit, alaturi de alti tineri, sa doteze la inceputul pandemiei aproximativ 400 de copilasi cu tablete si internet, facand prin aceasta activitate primul pas in lupta cu imposibilitatea tinerilor de a studia.

Prin cumpararea cartii, ai contribuit la o fapta buna!