Editura Curtea Veche Revolutia somnului. Cum sa iti schimbi viata noapte de noapte - Arianna Huffington

Editura: Curtea Veche

Autor: Arianna Huffington

Anul publicării: 2017

ISBN: 978-606-44-0027-7

Cod Produs: 9786064400277 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Nu mai dam nicio sansa somnului si credem ca acesta este pretul care trebuie platit pentru a avea succes!
Arianna Huffington dezvaluie misterul si puterea transformatoare a somnului si ne arata cum sa ne eliberam de griji, sa iesim din timp, sa ne umplem de energie si sa revenim la vietile noastre cu sufletul revigorat. O definitie a succesului care nu include starea de bine, intelepciunea si daruirea ne va impiedica sa descoperim ceea ce pretuim si ceea ce da sens vietii noastre.

Suntem asa cum dormim! Daca vrem sa avem succes, trebuie sa incepem cu somnul!

Cartea Ariannei Huffington trage un semnal de alarma in privinta consecintelor nefaste ale absentei somnului: slabirea puterii de decizie si a creativitatii, anxietatea, stresul, depresia si numeroase alte probleme de sanatate. Chestionarul de calitate a somnului, meditatiile ghidate, la fel ca si sfaturile si metodele din volumul de fata va vor ajuta sa va reinnoiti relatia cu somnul si sa va transformati viata.
  • Revolutia somnului. Cum sa iti schimbi viata noapte de noapte - Arianna Huffington

Arianna Huffington (nascuta Arianna Stassinopoulos, la 15 iulie 1950) este una dintre cele mai importante personalitati media din lume. Nascuta la Atena, s‑a mutat in Marea Britanie la 16 ani si a urmat Girton College, Cambridge, specializarea economie, devenind, cinci ani mai tarziu, presedinte al faimoasei societati de dezbateri Cambridge Union.

Suntem asa cum dormim! Daca vrem sa avem succes, trebuie sa incepem cu somnul!