Editura Creator Ne-fericirea noastra cea de toate zilele - Antoneta Gales

Anul publicării: 2021

ISBN: 978-606-029-402-3

Cod Produs: 9786060294023 Ai nevoie de ajutor? 0745 200 718 / 0745 200 357
Mai intai a fost Caietul Fericirii, o provocare de-a lungul a 52 de saptamani de cultivare a atentiei si a observatiei, de intelegere a comportamentelor si de crestere a responsabilitatii asupra propriilor actiuni.
Apoi a venit acest volum care este o colectie a textelor ce insotesc fiecare subiect din caiet. Descrierile cu umor a mecanismelor de gandire ne apropie de noi insine. Exista elixirul magic al fericirii? Aflam ca prin rabdare cu noi insine, cu grija, putem reusi sa ne ancoram in prezent, sa fim multumiti si linistiti. Ne putem crea obiceiuri benefice care sa ne ajute sa ne simtim mai bine cu noi in propria viata.
Fenotip corporatist (Antoneta Gales), genotip artist (Tony Mott) Antoneta Gales scrie sub pseudonimul Tony Mott. A publicat primul roman in 2008. Mai intai timid, odata cu romanul aparut in 2012, stilul autoarei se apropie din ce in ce mai mult de genul mystery&thriller. Seria Julieta are trei volume aparute pe parcursul a cinci ani, ultimul fiind publciat in 2017: ”Nu dati cu pietre in Julieta”. Este un sustinator activ al dezvoltarii oamenilor si intreaga ei activitate se concentreaza pe a insufla curaj celor din jurul ei de a deveni cea mai buna varianta a lor. Studiul comportamentelor si al motivatiei – este art-terapeut si solution focused coach – aduce plus-valoare pentru atingerea potentialului maxim al tuturor celor cu care interactioneaza.